TECHNOLÓGIE

Ericsson a Cisco spájajú sily aby vytvorili siete budúcnosti

Ericsson (NASDAQ:ERIC) a Cisco (NASDAQ:CSCO), dvaja lídri v oblasti vývoja a dodávania sietí, mobility a cloudu, oznámili globálne obchodné a technologické partnerstvo, ktoré povedie k tvorbe sietí budúcnosti.

Mnohostranný vzťah poskytne zákazníkom to najlepšie z ponuky obidvoch firiem: routing, dátové centrá, networking, cloud, mobilitu, riešenia pre riadenie a kontrolu, ako aj globálne servisné kapacity. Obidve firmy plánujú priniesť zákazníkom hodnotu vďaka:

  • Komplexným produktom a službám, ako aj spoločným inováciám, ktoré zrýchľujú zavádzanie nových biznis modelov
  • Vytváraniu prostredia pre rast mobilných firiem budúcnosti – prostredníctvom vysoko zabezpečenej technologickej architektúry a hladkého fungovania sietí
  • Kombinovaniu veľkosti a inovatívnosti obidvoch firiem. Prejaviť sa to má najmä ponukou platforiem a služieb potrebných pre digitalizáciu krajín a masívnou podporou internetu vecí

Vo svete, ktorý stojí na mobilite, cloude a digitalizácii, budú dizajn sietí budúcnosti vyžadovať nové princípy tak, aby bola zabezpečená ich agilita, autonómia a vysoká bezpečnosť. Ericsson a Cisco sú lídrami v kľúčových oblastiach ako sieťová architektúra, 5G, cloud, IP a internet vecí, či zariadenia a senzory, ako aj siete pre podnikové IT cloudy. Zákazníci budú vďaka ich spojeniu schopní rýchlejšie transformovať svoj biznis tak, že budú profitovať z vyspelejších globálnych servisných kapacít, konzultingu, či integrácie a podpory riadených operácií naprieč IT prostredím a sieťami.

Toto oznámenie už v blízkej budúcnosti potvrdí viacero dohôd, ktoré sa budú týkať transformácie sietí prostredníctvom referenčných architektúr, spoločného vývoja, systémového manažmentu a kontroly sietí, širokej reseller dohody a spolupráce v kľúčových trhových segmentoch. Partneri sa taktiež zhodli na licenčnej dohode, týkajúcej sa ich patentového portfólia, ktorá prinesie inovácie a istotu zákazníkom obidvoch firiem.

Strategické partnerstvo bude v najbližšej dekáde motorom rastu telekomunikačného priemyslu, pričom prvé ekonomické výsledky by sa mali objaviť už budúci rok. Očakáva sa,že inkrementálny zisk u každého z partnerov by v roku 2018 mal dosiahnuť minimálne miliardu dolárov.

Ericsson a Cisco spoločne vlastnia viac ako 56 tisíc patentov, súčet ich investícií do výskumu a vývoja činí 11 miliárd dolárov. V oblasti služieb zamestnávajú dokopy viac ako 76 tisíc profesionálov, ktorí pracujú pre zákazníkov v 180 krajinách sveta.

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Eirccson

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close