APLIKÁCIE A HRY

Epic Games plánuje spustiť svoj vlastný digitálny obchod s hrami. Konkurenčný Steam sa má čoho obávať

Herné štúdio Epic Games, stojace za populárnou Battle-royale hrou Fortnite, má pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Svoje dominantné postavenie na trhu chce budúci rok využiť ešte o čosi viac. V budúcom roku totižto plánuje rozbehnúť svoj vlastný digitálny obchod s hrami, ktorý bude fungovať podobne ako platforma Steam. Narozdiel od Steamu, bude ale nový digitálny trh ponúkať iba vybrané herné tituly, no najväčším lákadlom vývojárov majú byť omnoho väčšie zisky v porovnaní so Steamom.

Priestor pre väčšinu najnovších hier

Epic Games chce dať vo svojom novom digitálnom trhu priestor všetkým moderným herným titulom. V samotnom launcheri Epic Games sa už dnes nachádza niekoľko herných titulov postavených na vlastnom Unreal Engine, no spoločnosť chce posunúť latku o čosi vyššie. Priestor by mali dostať hry postavené aj na konkurenčnom Unity, no je dosť možné, že Epic Games svoje medzníky rozšíri ešte viac.

Väčšie podiely pre vývojárov

Konkurenčná platforma Steam aktuálne ponúka 70 percentný podiel z predajov hier, ktoré putujú priamo do peňaženiek vývojárov. Podľa Epic Games je ale takýto podiel príliš nízky a herným štúdiám to často spôsobuje nemalé problémy. Epic Games sa preto rozhodlo zvýšiť podiel až na 88 percent, ktorý by mal určite osloviť nemalé množstvo vývojárov.

Podpora samotných tvorcov obsahu

Nový obchod od Epic Games by mal zahŕňať aj špeciálny Support-A-Creator program, ktorý by mal zabezpečovať adekvátne finančné odmeny aj pre tvorcov obsahu a nie len samotných vývojárov. Pri menších herných štúdiách, sú tvorcovia obsahu častokrát odkázaní iba na príspevky a dary od fanúšikov a komunity, pretože im z predajov samotnej hry nejdú žiadne financie. Nový typ podporného programu by mal ale spojiť influencerov na sociálnych sieťach spoločne s marketérmi, ktorí by mali zabezpečiť dostatočne vysokú odmenu aj pre tvorcov daného obsahu.

Spoločnosť Epic Games by chcela svoj nový digitálny trh spustiť už behom budúceho roka, no ďalšie detaily nám budú predstavené už tento štvrtok.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Epic Games)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close