HuaweiSpravodajstvo

EMUI 11 je na ceste – objavili sa prvé informácie o pripravovanej nadstavbe pre smartfóny Huawei / Honor

Aktualizácia populárnej nadstavby postavenej na operačnom systéme Android bude predstavená na jeseň tohto roka

Čínsky technologický a telekomunikačný gigant, spoločnosť Huawei, len prednedávnom predstavil svetu úplne novú sériu smartfónov Huawei P40, po boku ktorých predstavil aj vylepšenú systémovú nadstavbu s označením EMUI 10.1. Vylepšená nadstavba, postavená na operačnom systéme Android 10, prináša viacero vylepšení, no momentálne je dostupná výlučne pre domácich používateľov v Číne. Odhliadnuc od týchto nedávnych noviniek však technologický gigant aktívne pracuje aj na novej veľkej aktualizácii svojej mobilnej nadstavby, ktorá ponesie označenie EMUI 11. I keď od jej predstavenia, ako aj distribúcie sme vzdialení ešte niekoľko mesiacov, na internete sa začali objavovať prvé informácie, o ktorých by mal vedieť každý fanúšik tejto čínskej značky.

Práce na EMUI 11 konečne potvrdené

Ako informoval zahraničný portál Gizchina.com, nedávna aktualizácia špeciálneho členského centra v obchode s Huawei aplikáciami oficiálne „odhalila“ existenciu očakávanej nadstavby EMUI 11. V poznámkach ku aktualizácii sa zároveň nachádza podstatná informácia – že aplikácia prichádza s optimalizáciou pre štýly v rámci prostredia EMUI 11.

EMUI 11_odkaz v aplikacii
Zdroj: Gizchina.com

Čo to teda znamená pre fanúšikov Huawei?

Sú to skvelé správy nie len z pohľadu, že bola konečne potvrdená existencia nadstavby, ale najmä že sa pomaly ale isto blíži jej predstavenie. Je vysoko pravdepodobné, že Huawei už začína s úzkym interným testovaním novej nadstavby. Samotné predstavenie je pritom očakávané v 3. , respektíve v 4. kvartáli tohto roka, s najväčšou pravdepodobnosťou bude predstavená po boku nových smartfónov zo série Huawei Mate 40.

Čo všetko o nadstavbe EMUI 11 vieme?

I keď zatiaľ nemáme žiadne oficiálne informácie o pripravovanej nadstavbe, môžme predpokladať, že EMUI 11 bude postavená na najnovšom operačnom systéme Android 11. Ďalej môžme predpokladať, že sa Huawei posnaží o ešte lepšiu optimalizáciu a prepojenie s mobilnými službami od Huawei, keďže absencia Google služieb je s najväčšou pravdepodobnosťou trvalá.

Keďže bude nadstavba postavená na najnovšom Androide, môžme čiastočne očakávať aj ďalšie aspekty, ktoré prinesie priamo samotný mobilný operačný systém. Android 11 by sa mal opäť zameriavať na zlepšenie ochrany súkromia používateľov, optimalizáciu upozornení naprieč celým systémom a v neposlednom rade, na stabilitu systému a vylepšenie výdrže batérie.

Rozmýšľate, ktoré smartfóny z portfólia Huawei / Honor obdržia ďalšiu veľkú systémovú aktualizáciu? Ak áno, rozhodne neprehliadnite náš nedávny zoznam smartfónov Huawei / Honor, ktoré by mohli novú aktualizáciu na EMUI 11 obdržať v tomto a nasledujúcom roku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close