ANDROIDSpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Emperion ukazuje smartfón s Windows 10 ARM, o ktorom tvrdí, že je kompatibilný s Android aplikáciami

Emperion Nebulus by mal byť smartfónom, ktorý odstráni hranice medzi Windowsom a Androidom. Stáť by mal približne 650€.

Spoločnosť Emperion, ktorá sídli v Spojenom kráľovstve hovorí, že má smartfón bežiaci na operačnom systéme Windows 10 ARM, ktorý je kompatibilný s Android  aplikáciami.

Spoločnosť v rámci svojho Twitter účtu posledné 3 mesiace celkom bohato opisuje svoj smartfón. Hovorí, že kladie dôraz najme na súkromie používateľov, a preto v zariadení Nebulus nenájdete žiadne predinštalované aplikácie technologických gigantov, ako napríklad Google a Facebook.

Na druhej strane, v smartfóne nájdete napríklad nainštalovaný internetový prehliadač Brave, ktorý je špecifický hlavne tým, že viac chráni súkromie používateľov.

Z ďalších zverejnených Tweetov vyplýva, že hrany 6,18“  displeja okolo  zariadenia sú v najhrubšom bode 7mm. Okrem toho spoločnosť dodáva, že smartfón je vybavený dvomi reproduktormi (pozn. redakcie: väčšina smartfónov je dnes vybavená len jedným) a zároveň, že je vybavený prémiovým hardwarom.

Spoločnosť ďalej píše, že smartfón bude podporovať technológiu Dolby Audio 6.18 a  odstráni hranicu medzi Windows 10 a Androidom. Zároveň má ponúkať extrémne dlhú výdrž batérie.

V rámci ďalších statusov spoločnosť vyzdvihuje kameru smartfónu. Odhaľuje, že v zadnej stene sú umiestnené dve ultraširoké šošovky, ktoré majú zachytiť viac svetla. Okrem toho píše, že batéria smartfónu bude mať kapacitu 6350mAh a displej bude vybavený technológiou „Cosmos Display“, tú však bližšie neopisuje.

Medzi ďalšími informáciami, ktoré spoločnosť zverejnila ešte koncom minulého roka sú základné špecifikácie, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

V jednom z posledných statusov spoločnosť oficiálne oznamuje  smartfón Nebulus bežiaci na Windows 10 ARM. V rámci odpovedí fanúšikov na sociálnej sietí Twitter ďalej hovorí, že zariadenia bude predávať v UK, ale v pláne má rozšíriť predaje aj do USA.

Bližšie však neprezrádza, kedy bude smartfón oficiálne dostupný na trhu pre širokú verejnosť

Windows 10 ARM. Čo to je?

Spoločnosť Microsoft ešte v roku 2017 predstavila Windows 10 pre ARM procesory. Ide o verziu operačného systému, ktorý je určený primárne pre zariadenia bežiace s ARM procesormi. Sú to napríklad smartfóny, tablety, menej výkonné notebooky a obdobné zariadenia. Hlavnou devízou má byť výrazne menšia energetická náročnosť a optimalizácia systému pre tento špecifický segment produktov.  Neskôr sme mohli o tomto projekte čítať viacero správ, ktoré zneli sľubne, ale v realite dieru do sveta doposiaľ neurobil.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android smartfón Vreckový počítač Windows 10 ARM Windows mobile

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close