SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Elon Musk vysmial Metaverse. Uviedol jeho najväčšiu slabinu, ktorú si doposiaľ nikto asi neuvedomil! Neuralink bude lepší, dodal

Elon Musk otvorene kritizuje projekt Metaverse, ktorý predstavila spoločnosť Meta. To, ako ho chcú preklopiť do reality, nedáva zmysel, myslí si Musk.

Metaverse má byť internet novej generácie. Aspoň tak túto technológiu predstavil Mark Zuckerberg, riaditeľ spoločnosti Meta (predtým Facebook). Mark opísal túto technológiu ako niečo, čo nás prenesie do virtuálnej reality, kde budeme pracovať, žiť, ale i zabávať sa. Môžete si pod tým predstaviť, že ráno sa pripojíte do tohto online sveta, kde budete pracovať, neskôr sa „odpojíte z práce“ a pôjdete napríklad na koncert, alebo s priateľmi na „pivo“. Len pre zaujímavosť, nedávno Meta ukázala i prototyp rukavice, ktorá je schopná sprostredkovať pocit dotyku z virtuálnej reality.

Metaverse, ako ho chce Facebook, nie je to práve orechové, hovorí Musk

Najnovšie sa k projektu Metaverse vyjadril i Elon Musk prostredníctvom rozhovoru pre magazín The Babylon Bee, ktorý nenechal jednu suchú nitku na tomto projekte. Na tému upozornil portál Futurism.com.

„Som jeden z mála tých ľudí, ktorí v roku 1995 odmietali internet ako nejaký výstrelok alebo niečo, čo nikdy nič neprinesie?“ Musk položil rečnícku otázku. „Jasné, že si môžeš dať televízor na nos,“ dodal posmešne. „Nie som si istý, či to je to, čo nás vnorí do sveta Metaverse.“ Ďalej dodal: „Myslím si, že nie je pohodlné mať niečo neustále pripnuté na hlave. Je to strašne ďaleko od toho, čo chce byť Metaverse“.

Musk rovnako uviedol, že za oveľa lepšiu alternatívu považuje čip implantovaný do mozgu. Samozrejme, vyzdvihol čip spoločnosti Neuralink, za ktorého vývojom stojí jeho firma.

„Z dlhodobého hľadiska by vás sofistikovaný Neuralink mohol úplne vložiť do veci, ako je virtuálna realita,“ povedal.

Musk slovami vyššie narážal najmä na to, že tak, ako nám bol predstavený koncept projektu, tak si to vyžaduje, aby sme nosili na seba nejaké zariadenia. Rovnako uviedol, že mať celý deň pred očami nejaký typ obrazovky nie je pravdepodobne niečo, čo by niekto z nás chcel.  Na rozdiel od technológie Neuralink, kde čip je priamo implantovaný do mozgu pacienta. Inými slovami, je to jednoducho nekomfortné, aby sme mali na sebe nejaké okuliare, alebo iné zariadenie. Okrem iného treba uviesť, že Musk nedávno i ukázal, čoho je tento čip schopný. Samozrejme, stále rovnako ide len o prototyp niečoho, čo niekoľko rokov pravdepodobne na trhu v masovom merítku ešte neuvidíme.

Musk zatiaľ nevidí veľký zmysel ani vo Web3

Musk sa rovnako vyjadril i k projektu Web3, čo je koncept demokratizácie internetu, ktorý je postavený okolo technológie blockchain. Hlavný rozdiel od súčasného internetu je, že je v kontraste s Webom 2.0, kde údaje a obsah sú centralizované v rukách malej skupiny spoločností, ktoré sa niekedy označujú ako „Big Tech“.

„Nechápem to,“ dodal odmietavo. „Ale ešte tomu asi nerozumiem dostatočne, povedzme to tak.“ uviedol Musk.

V závere však treba uviesť, že Musk neodmieta myšlienku Metaverse a Web3, ale skôr rozmýšľal nahlas nad prevedením týchto konceptov do reality.

V každom prípade, či si myslíte o projekte Metaverse, prípadne o čipe spoločnosti Neuralink? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close