SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čoskoro to vypukne! Elon Musk: „S testovaním začíname do 4 týždňov“

Počas včerajšieho dňa sme vás informovali o pravdepodobnej podobizni jednej z najinovatívnejších rakiet súčasnosti, rakety – Starship, ktorá by nás mala do roku 2024 dostať na červenú planétu Mars.

Najnovšie samotný Elon Musk, CEO spoločnosti SpaceX uverejnil status na sociálnej sieti Twitter, v ktorom píše, že s ostrým testovaním rakety začnú približne do 4 týždňov.

„Našim cieľom sú 4 týždne“, pričom v ďalšom Tweete dopĺňa, „čo pravdepodobne znamená 8 týždňov kvôli nepredvídaným problémom…“

Projekt Starship je súčasťou dlhodobého plánu Elona Muska vytvoriť medziplanetárny transportný systém. Doletová vzdialenosť rakety Starship na jedno „natankovanie“ je vzdialenosť zo Zeme na Mars. Raketa by mala byť schopná odviezť približne 100 ľudí a náklad o váhe 100 ton. Raketa by okrem letu na Mars mala slúžiť aj na komerčné využitie – vesmírnu turistiku.

Mimochodom, ak ste nepostrehli posledné správy týkajúce sa výzoru rakety Starship, s ktorou sa chválil Elon Musk tak si ju môžete pozrieť nižšie.


Zdroj: Twiter via Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close