Spravodajstvo

Elon Musk: Tesla otvára brány továrne v New Yorku. Nebude však vyrábať autá, ale pľúcne ventilátory

Elon Musk po tom, ako zľahčoval situáciu okolo nového koronavírusu, tak teraz mení názor. Mení výrobne linky Tesly, aby pomohol.

Elon Musk je bezpochyby človekom, ktorý má vyhradené názory na mnoho tém. Viacerým sa nemusia páčiť, ale treba mu uznať, že je jeden z mála ľudí, ktorí sa neboja vyjadriť svoj názor, a to aj napriek tomu, že nie je v súlade so širokou verejnosťou. Príkladom môžu byť téma okolo koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, ktorú v úvode krízy podceňoval.  V druhej polovici minulého mesiaca však zmiernil rétoriku, a v ďalších vyjadreniach bol už výrazne opatrnejší.

Tesla bude vyrábať pľúcne ventilátory

Portál mashable.com upozorňuje na najnovšie vyjadrenia Elona Muska v spojitosti s prebiehajúcou krízou okolo COVID-19. Tentokrát však situáciu nezľahčuje, ale naopak. Prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že otvárajú ich továreň na výrobu automobilov Tesla v New Yourku, nebudú však vyrábať autá, ale pľúcne ventilátory.

V rámci statusu konkrétne píše:

„Robíme dobrý progres, aby sme urobili čo je potrebné pri pomoci, v týchto náročných časoch.“ ďalej dodáva: „Giga v New Yourku znovu otvoríme, tak rýchlo, ako je to v ľudských silách, aby sme vyrábali ventilátory. Urobíme hocičo čo je v našich silách, aby sme pomohli obyvateľom New Yorku.“

Okrem iného spoločnosť Tesla, na ktorej čele stojí Elon Musk, kúpila viac ako 1200 pľúcnych ventilátorov z Číny, ktoré distribuovala do nemocníc v rámci Los Angeles.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close