Spravodajstvo

Elon Musk reaguje na výzvu riaditeľa Svetového potravinového programu OSN, ktorý volá po vyriešení hladu vo svete

Po emotívnom vystúpení Davida Beasleyho, ktorý povedal, že 2% čistého majetku Elona Muska vyrieši hlad vo svete, Musk reaguje: Ukážte plán!

Elon Musk v priebehu posledných dní pútal pozornosť viacerých médií. Dôvodom bola jeho reakcia na to, že americkí zákonodarci chcú zdaniť novými poplatkami miliardárov. Musk v rámci svojej reakcie uviedol, že pre svoje peniaze má iné plány a to konkrétne, spraviť z ľudí medziplanetárny druh.

Okrem iného, Elon Musk vysvetľoval, že ani 100% zdanenie miliardárov, by nevyriešilo problém nedostatku verejných financií. Poukázal na celkový dlh USA, ktorý je približne 28 900 miliárd dolárov. Ďalšie zdanenenie miliardárov, by tento problém nevyriešilo a išlo by len o kvapku v mori.

2% z majetku Elona Muska, by mohlo vyriešiť celosvetový nedostatok potravín

Šéf Svetového potravinového programu OSN David Beasley sa vyjadril k téme majetku miliardárov pričom poznamenal, že len 2% percenta z majetku najbohatšieho muža na svete, by mohli vyriešiť celosvetový nedostatok potravín.

Beasley sa tak vyjadril pre CNN počas konferencie Connect the World, kde emotívne uviedol, že 6 miliárd dolárov, čo predstavuje 2% čistého majetku Elona Muska, by pomohlo zachrániť 42 miliónov ľudí, ktorí zomrú pre nedostatok potravín. Pre objektívnosť však treba povedať, že Beasley smeroval túto požiadavku aj smerom k ďalším miliardárom a Elona Muska spomenul ako príklad.

Elon Musk prijal výzvu. „Ukážte mi ako, potom predám akcie Tesly“

Elon Musk najnovšie reaguje na slová Beasleyho, ktorému adresoval jasnú výzvu. Zverejnil status, v ktorom uviedol, že ak WFP verejne opíše, ako môže 6 miliárd dolárov vyriešiť problém s nedostatkom potravín vo svete, tak predá časť akcií spoločnosti Tesla za účelom, aby tuto iniciatívu podporil. Rovnako dodal, že jeho podmienkou, aby financoval túto aktivitu je, aby WFP tieto prostriedky viedlo na verejnom účte, aby mohla verejnosť vidieť, ako je s týmito peniazmi narábané. Na vyjadrenia Elona Muska upozornil portál teslarati.com.

V závere treba povedať, že súkromný majetok Elona Muska sa aktuálne odhaduje na približne 300 miliárd dolárov, čo z neho robí najbohatšieho muža planéty. Druhým dychom však treba dodať, že väčšinu majetku ma naviazanú na vlastníctvo akcií v spoločnostiach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close