SpravodajstvoVeda a výskum

Elon Musk plní plátky médií. Najnovšie sa vyjadril k fenoménu UFO. Súhlasíte s jeho názorom?

Elon Musk spochybňuje snímky zachytávajúce UFO.

O existencii mimozemšťanov, či UFO (Unidentified Flying Object – neidentifikovaný lietajúci objekt) sa vedú dlhé diskusie. Existujú, či nie? Sme vo vesmíre jediná inteligentná civilizácia? Na tieto otázky odpovedá viacero teórii. Najznámejšou je asi Fermiho Paradox. Táto teória hovorí o rozpore medzi vysokou pravdepodobnosťou existencie mimozemského života a tým, že sme zatiaľ nič nenašli. Pre túto teóriu je typická otázka „Kde sú všetci?“, ktorú položil Taliansko-americký fyzik, Enrico Fermi. Následne vznikli desiatky ďalších teórií odvíjajúcich sa od tejto tézy.

Ešte v októbri minulého roka zaplnili vyjadrenia Elona Muska mnoho médií v súvislosti s vyjadreniami sa k téme mimozemskému životu. Výnimkou sme neboli ani my. Musk sa v tom čase vyjadril k otázke „Navštívili našu Zem mimozemšťania?“ Nuž, Elon Musk sa k tejto téme vyjadril,  v negatívnom slova zmysle pričom dodal, že „neostré obrázky“, kde nie je nič rozpoznať, sa nerátajú.

Elon Musk je aj naďalej skeptický, ale prečo?

Najnovšie sa Elon Musk vyjadril k tejto téme podobným argumentom, ako v minulosti. Konkrétne prostredníctvom sociálnej siete Twitter uviedol argument, ktorý sa ťažko vyvracia. Ako môžete vidieť nižšie, tak konkrétne hovorí o tom, ako napreduje kvalita fotoaparátov v súvislosti s narastajúcim rozlíšením, zatiaľ čo kvalita fotografií je konštantnou. Graf pritom prezentuje vývoj rozlíšenia kamier od 19. storočia po súčasnosť. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

„Pokiaľ viem, neexistujú žiadne priame dôkazy o mimozemskom živote [na Zemi],“ uviedol Musk vo februári tohto roka.

Otázkou preto zostáva, existujú a ak hej, navštívili našu planétu? Niektorí odvážlivci dokonca hovoria, že žijú medzi nami. Ide však len o teórie, ktoré nie sú založené na faktoch, ale len domnienkach. Mimochodom, americká CIA nie tak dávno zverejnila prípady, kedy zaevidovali UFO. Dostupné sú dokonca online a možno ich stiahnuť. Rovnako treba povedať, že podľa vyjadrení ex-šéfa úradu, neboli údajne zverejnené všetky dokumenty. Tu však treba dodať, že pojem UFO si nemôžeme zamieňať automaticky s mimozemským životom. Ide jednoducho objekty, ktoré nedokážeme identifikovať. Samozrejme, to však nevylučuje, že nemôže ísť o telesá cudzieho pôvodu.

V každom prípade, vesmír je obrovským priestorom, ktorý sa vymyká ľudskej predstavivosti a bolo by naivné myslieť, že neexistuje život mimo našej Zeme. Otázkou však je, kde sa nachádza, a či ide o jednoduchú formu, alebo zložitú formu života. Čo si myslíte o tejto téme vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close