SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Elon Musk plánuje ukázať už o pár dní, ako napredujú vo vývoji technológie, ktorá prepája čip a mozog

Viac sa dozvieme už 28. augusta

Koncom júla sme mohli čítať o tom, že spoločnosť Neuralink, za ktorou stojí Elon Musk má ambiciózny plán v spojitosti s prepojením čipu a ľudského mozgu. Musk dokonca potvrdil, že bude možné v hlave si prehrávať hudbu priamo z čipu. Na ďalšie informácie bol už však skúpy.

Hlavným cieľom celého projektu je pomôcť ľuďom, ktorí trpia rôznymi poruchami (napríklad paralýzou), aby mohli lepšie komunikovať s okolitým svetom. V budúcnosti by malo byť dokonca možné pomocou týchto čipov vytvárať textové správy, e-maily a podobne. Okrem iného by mali byť schopné liečiť aj rôzne depresie a to prostredníctvom preprogramovania určitých častí mozgu, ktoré sú zodpovedné za dané pocity.

Hoci v súčasnosti vízia spoločnosti vyzerá skôr ako science-fiction, tak druhým dychom treba dodať, že aj v minulosti sme mohli počuť o rôznych víziách, ktoré zneli nereálne, ale na konci dňa sa stali skutočnými. Stačí sa napríklad pozrieť na literatúru Julesa Verna, Karla Čapka a podobne.

Už o pár dní sa dozvieme o progrese vývoja viac

Generálny riaditeľ spoločnosti, Elon Musk, prostredníctvom sociálnej siete Twitter publikoval status, v ktorom prezradil, že už o pár dní sa dozvieme viac informácií o tom, ako napredujú s vývojom tejto technológie. Na tému upozorňuje portál futurism.com. Musk na sociálnej sieti konkrétne napísal:

„28. augusta ukážeme spustenie neurónov v reálnom čase…“

Čo pod tým Musk konkrétne myslel, môžeme dnes len hádať. Očakávania sú však vysoké. Len pre pripomenutie, ešte vo februári Musk povedal, že neurónové rozhrania sú podceňovanými.

„Hlboký dopad vysokorýchlostných a presných neurónových rozhraní je nedostatočne ocenený,“ hovoril Musk vo februári. „Neuralink to môže mať aplikované u človeka ešte v tomto roku.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close