KryptomenySpravodajstvo

Elon Musk opäť mieša kartami. Vyjadril podporu digitálnej mene Dogecoin. Jej hodnota stúpla

Hodnota digitálneho zlata, tentokrát meny Dogecoin, opäť o čosi podrástla. Dopomohol k tomu aj Elon Musk.

Elon Musk je pre mnohých z nás kontroverzný podnikateľ. Dôvodom je jeho vplyv a to na rôzne oblasti podnikania a života ako takého. Rovnako je však mnohými aj obdivovaný a to hlavne vďaka projektom, ktoré majú ambíciu meniť svet k lepšiemu.

Mnohí mu však vyčítajú to, čo robí na trhu s digitálnymi menami. Skvelým príkladom je Bitcoin, kde vo veľkej miere prispel k jeho prudkému rastu, keď oznámil, že Tesla bude akceptovať platby touto digitálnou menou. Neskôr však vyhlásil, že pozastavujú platby v tejto mene z dôvodu, že ťažba Bitcoinov je veľkou environmentálnou záťažou, čo je v rozpore s politikou spoločnosti Tesla. Bolo by asi naivné myslieť si, že Musk nevedel o tom, koľko energie je potrebnej na ťažbu tejto meny. Tak či onak, neskôr spoločnosť predala časť Bitcoinov, hoci to „oficiálne“ nebolo v pláne.

Mnohí mu v dôsledku týchto hier vyčítajú, že ohýba trh, ako mu to vyhovuje.

Elon Musk opäť mieša kartami. Pomohol podrásť  Dogecoinu

Najnovšie portál cointelegraph poukazuje na slová Elona Muska, ktoré opäť zamiešali kartami. Tentokrát ide o digitálnu menu Dogecoin. Patrick Lodder, jeden z developer tejto digitálnej meny, prostredníctvom sociálnej siete Reddit vyzval, aby došlo k 100-násobnému zníženiu priemerných poplatkov za štandardné transakcie v dogecoinovom reťazci, ďalej k rozdeleniu plnej kontroly nad všetkými aspektmi poplatkov medzi baníkov a prevádzkovateľov uzlov. Rovnako dodal, že chce zabezpečiť bezplatný priestor pre malé transakcie.

Lodder hovorí, že tieto zmeny by mohli dopomôcť pritiahnuť ďalších používateľov, aby používali Dogecoin. Tak či onak, Elon Musk vyjadril prostredníctvom sociálnej siete Twitter podporu tejto myšlienke. Konkrétne uviedol: „Je dôležité to podporiť“.

Slová Elona Muska samozrejme nezostali bez povšimnutia. Hodnota Dogecoinu po podpore Elona Muska narástla 0,242 USD na 0,266 USD. Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak hodnota Dogecoinu na krátku dobu vystrelila pričom aktuálne sa jeho hodnota stabilizovala približne na úrovni 0,251€.

Hodnota dogecoinu vyvoj_po slovach Elona Muska
Zdroj: coinmarketcap

V závere treba však dodať, že pohyb hodnoty digitálnej meny je bezpochyby kombináciou výzvy Loddera spolu so slovami Elona Muska, ktorý dopomohol k šíreniu tejto informácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close