KryptomenySpravodajstvo

Elon Musk nás všetkých dostal! Tesla predala časť Bitcoinov, ktoré spoločnosť vlastnila

Spoločnosť Tesla predala časť Bitcoinov, ktoré vlastnila. Potvrdzuje to Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Elon Musk posledné týždne zapĺňa v súvislosti s témou Bitcoinov plátky mnohých médií. Dôvodom je, že hoci Tesla začala začiatkom tohto roka prijímať Bitcoin ako platidlo, tak niekoľko mesiacov na to, Musk oznámil, že za Bitcoiny si už auto spoločnosti nekúpite. Dôvodom je ich ťažba a vplyv na životné prostredie, čo je v rozpore s hodnotami spoločnosti. Bolo by naivné si myslieť, že Musk nevedel ešte predtým, ako začali akceptovať Bitcoin, aké dopady má ťažba tohto digitálneho zlata na životné prostredie.

Následne, ako Musk oznámil, že končia s prijímaním Bitcoinov, ohlásila sa známa hackerská skupina Anonymous, ktorá mu vystavila zdvihnutý varovný prst, že nech nemanipuluje s trhmi. Dôvodom je, že podľa hackerskej skupiny, Musk v negatívnom smere ovplyvňuje životy mnohých ľudí, ktorí ho nasledujú.

„Z komentárov k vašim príspevkom na Twitteri sa zdá, že hry, ktoré ste hrali na kryptotrhoch, zničili mnohým životy,“ uviedol Anonymous vo videu.

Musk si z výzvy hackerskej skupiny nerobil veľkú hlavu. Krátko na výzvu reagoval na satirické video, ktoré zosmiešňovalo hackerov.

Musk opäť spomína v tweetoch Bitcoin

Elon Musk najnovšie opäť spomína Bitcoiny na sociálnej sieti Twitter. Tentokrát prezrádza, že automobilka  medzičasom predala približne 10% svojich Bitcoinov. Samozrejme, toto oznámenie malo  vplyv na trh ako taký a cena digitálneho zlata opäť zaznamenala výkyvy. V rámci publikovaného statusu rovnako dodal, že ak sa zníži environmentálna záťaž ťažby Bitcoinov, tak opäť bude možné nakupovať automobily spoločnosti Bitcoinmi.

„Toto je nepresné. Spoločnosť Tesla predala iba ~ 10% podielov, aby potvrdila, že BTC je možné ľahko zlikvidovať bez toho, aby sa pohyboval trh. Keď sa potvrdí rozumná (~ 50%) spotreba čistej energie ťažiarmi s pozitívnym budúcim trendom, spoločnosť Tesla znova povolí transakcie v bitcoinoch.“ píše sa v statuse nižšie.

Okrem iného treba dodať, že potom, ako Musk oznámil že už nebudú akceptovať Bitcoiny, tak povedal, že sa ich spoločnosť nemá v pláne zbavovať. S podozreniami, že tak spoločnosť predsa len spravila a to aj napriek tvrdeniam Elona Muska prišiel ešte minulý týždeň redaktor spravodajského portálu Bloomberg. Vyzerá to tak, že jeho slová a tvrdenia neboli ďaleko od pravdy. Hoci nevieme, kedy presne došlo k predaju, tak môžeme zo statusov, ktoré Musk v minulosti publikoval usudzovať, že sa tak stalo začiatkom tohto mesiaca. Dôvodom je, že začiatkom mesiaca publikoval na sociálnej sieti Twitter emotikon zlomeného srdca spolu so slovom Bitcoin.

“Spoločnosť Tesla nebude predávať žiadne Bitcoiny a máme v úmysle ich použiť na transakcie hneď po prechode ťažby na udržateľnejšiu energiu.“ povedal Musk v čase, kedy oznámil, že nebudú už naďalej akceptovať Bitcoin ako platidlo.

Čo si myslíte o „hrách“, ktoré Elon Musk rozohral v súvislosti s digitálnym zlatom? Je to podľa vás kóšér, alebo nie?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close