AutáSpravodajstvo

Elon Musk môže mať dôvod na radosť. Za uplynulý kvartál predali cez 90-tisíc elektromobilov Tesla

Tesla hlási rekordné predaje za uplynulý kvartál

Pandémia nepandémia, Elon Musk môže mať dôvod na radosť. Podľa zverejnenej štvrťročnej správy sa im podarilo prekročiť magickú hodnotu počtu predaných elektromobilov.

Viac ako 90-tisíc vozidiel

Spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy informuje verejnosť, že v priebehu uplynulého kvartálu vyprodukovali celkovo 6,326 vozidiel Model S/X a 75,946 vozidiel Model 3/Y. Druhým dychom spoločnosť dodáva, že hoci vyrobili „len“ 82 272 vozidiel, tak celkovo sa im podarilo predať 90 650. Inými slovami, spoločnosť musela siahnuť po skladových zásobách.

Model Počet vyrobených automobilov Počet predaných automobilov
Model S/X 6,326 10,600
Model 3/Y 75,946 80,050
Total 82,272 90,650

Okrem iného treba dodať, že jedna z hlavných továrni vo Fremonta bola počas väčšiny štvrťroku odstavenou. Čo sa týka finančných výsledkov, tak tie spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

Tesla ďalej dodáva, že celkový počet predaných elektromobilov sa môže ešte mierne líšiť. Odôvodňuje to tým, že do čísiel rátajú len predaje elektromobilov, ktoré boli prevedené do vlastníctva koncových používateľov. Inými slovami, niektoré z predajov ešte nie sú zarátane v koncových číslach. Rozdiel však už nebude dramatickým. Tesla hovorí o možnom náraste predaných vozidiel do 0,5%. Reálne teda hovoríme o približne 500 vozidlách.

Spoločnosť plánuje kompletné čísla predajov vrátane finančnej správy za uplynulý kvartál zverejniť približne v druhej polovici tohto mesiaca. Len pre zaujímavosť, ako môžete vidieť nižšie, tak trhová hodnota spoločnosti Tesla na jednu akciu skokovo vzrástla o viac ako 100 dolárov po tom, ako spoločnosť oznámila celkový počet predaných vozidiel za uplynulý kvartál (pozn. redakcie: ide o skok z 1. júla na 2. júl).

Tesla trhova hodnota akcii
Zdroj: NASDAQ: TSLA

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close