AutáSpravodajstvo

Elon Musk: „Model S je prvým elektromobilom, ktorý oficiálne prekonáva magickú hranicu dojazdu“

Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznamuje, že elektromobily Model S dostali EPA certifikát, ktorý hovorí o dojazde takmer 650 kilometrov

Odhliadnuc od pokrytia nabíjacích staníc, tak jedným z hlavných problémov elektromobilov je vo všeobecnosti ich dojazd. Zatiaľ čo v roku 2012 model Tesla S mal oficiálny dojazd 265 míľ, teda približne 430 kilometrov, tak dnes to vyzerá úplne inak.

Elon Musk: „dostali sme certifikát EPA s ratingom cez 400 míľ“

Elon Musk dnes prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že sú prvým výrobcom elektromobilov, ktorý dostali certifikát EPA, ktorý hovorí o dojazde do 402 míľ, teda necelých 650 kilometrov.

Musk v ďalšom Tweete hovorí, že certifikát sa týka všetkých elektromobilov Model S, ktoré boli predstavené od januára tohto roka.

V tlačovej správe, ktorú pri tejto príležitosti spoločnosť publikovala hovorí, že ide  takmer o 20% nárast dojazdu elektromobilov s porovnaním Modelu S 100D z roku 2019, ktorý má rovnaký dizajn batérie. Tesla ďalej píše, že tento úspech sa im podarilo dosiahnuť vďaka optimalizácii jadra hardvéru a architektúry systému.

„Tento významný úspech odráža posadnutosť spoločnosti Tesla efektívnosťou a energetickou šetrnosťou a realizuje sa prostredníctvom iteračných a transformačných zmien v jadre vývoja hardvéru a architektúry systému tímami spoločnosti Tesla pre inžinierstvo, dizajn a výrobu. Tieto zmeny vstúpili do výroby začiatkom tohto roka, keď sme prvýkrát začali vyrábať model S Long Range Plus v našom závode vo Fremont v Kalifornii. Všetky vozidlá Model S Long Range Plus dostanú nové hodnotenie 402 míľ.“ píše sa na stránkach Tesly.

Tesla ďalej vysvetľuje, že sa im podarilo zredukovať váhu viacerých komponentov a zároveň dosiahli úsporu hmotnosti prostredníctvom štandardizácie výroby automobilov vo vlastnej dielni. Okrem iného použili viacero nových ľahších materiálov. Ďalej vysvetľuje, že použili nový dizajn kolies, vďaka ktorému vylepšili odpor voči prostrediu, ktorý pridal na dojazde ďalšie 2% vzdialenosti. Okrem iného Tesle sa podarilo zvýšiť účinnosť pohonnej jednotky. Konkrétne hovorí, že sa im podarilo vymeniť mechanické olejové čerpadlá za elektrické olejové čerpadlá, ktoré optimalizujú proces mazania vozidla. Tesla ďalej opisuje, že sa im podarilo posunúť dopredu maximalizáciu regeneratívneho brzdenia. V praxi to znamená, že  do batéria vozidla sa dostáva spätne viac energie, ako tomu bolo doposiaľ.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close