Spravodajstvo

Elon Musk musí odisť z predsedníckej stoličky Tesly a zaplatiť mastnú pokutu

Elon Musk, pre niekoho blázon a pre druhého génius. Hoci sa jedná o jedného z najúspešnejších ľudí behajúcich na tejto planéte tak nie všetko sa mu vydarí.

Začiatkom minulého týždňa bol obvinený americkou komisiou pre cenné papiere, ktorej sa nepáčili viaceré vyjadrenia vrátane Tweetov týkajúcich sa premeny spoločnosti na privátnu spoločnosť. Obžaloba bola podaná minulý štvrtok na federálnom súde v Manhattane. Písalo sa v nej, že Elon Musk urobil falošné a zavádzajúce verejné vyhlásenia a opomenutia, ktoré spravili značný zmätok čím narušil trh s akciami spoločnosti Tesla, čo viedlo k poškodeniu investorov.

Najnovšie správy hovoria o tom, že sa Elon Musk dohodol na mimosúdnom vyrovnaní, v rámci ktorého údajne padla dohoda, že Elon Musk do 45 dní odíde z predstavenstva Tesly a bude musieť mimo neho zostať najbližšie 3 roky. Naštastie však bude môcť zostať generálnym riaditeľom vo firme. Okrem odchodu z predstavenstva však táto dohodu ho bude stáť ešte pokutu vo výške ďalších 20 miliónov dolárov.

Mimochodom, paradoxom je, že po oznámení žaloby cena akcií spoločnosti Tesla klesla.

Zdroj: Neowin.net

TIP  Apple bude v rámci podpory 5G výrazne zaostávať za konkurenciou. Meškanie sa môže natiahnuť až na 2 roky
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close