Spravodajstvo

Elon Musk premenováva raketu Big Falcon Rocket. Dostáva meno, ktoré ju teraz vystihuje viac

Big Falcon Rocket (BFR) je raketa spoločnosti SpaceX, za ktorou stojí jeden z najväčších vizionárov súčasnosti – Elon Musk.

BFR je raketa, s ktorou sme sa mohli stretnúť už viackrát. Spoločnosť SpaceX totiž na jej vývoji pracuje dlhšiu dobu. Verejnosť sa s ňou mohla stretnúť v septembri tohto roka kedy bola oficiálne predstavená aj verejnosti. Má sa jednať o raketu, ktorá nahradí predošlú generáciu rakiet Falcon 9.

Rakete BGR by mala dosiahnuť výšku 387 stôp čo je po prepočte zhruba 117 metrov, teda veľkosť zhruba výškovej budovy s 25 až 30 poschodiami. Celkovo by mala byť schopná odniesť 100 ton nákladu a 100 pasažierov s doletovou vzdialenosťou na Mars.

Prejdime však k novému menu, ktoré by malo lepšie vystihovať meno raketu. V spojitosti s raketou sa už nebudeme stretávať s pomenovaním BFR, ale Starship, teda Hviezdna loď. Oznámil samotný Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Spoločnosť SpaceX by chcela s prvými testami rakety začať koncom budúceho roka. Ak všetko pôjde podľa plánu tak v roku 2022 by raketa mala začať svoju cestu na Mars kde by mala doraziť v roku 2024. Raketa bude mať však aj komerčné využitie. Od roku 2023 by s ňou chceli robiť okružné výlety okolo Mesiaca.

Twitter Via TheVerge.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close