AutáSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Elon Musk je otvorený diskusii, aby sa Tesla zlúčila s inou automobilkou

Elon Musk do budúcnosti nevylučuje , že by sa zlúčili s inou automobilkou

Elon Musk povedal niekoľko komentárov k téme prípadného zlúčenia spoločnosti Tesla s inou automobilkou. 

Jeho komentáre sú vcelku prekvapivými. Dôvodom je, že Tesla je aktuálne najhodnotnejšou automobilkou na svete so značným náskokom pred konkurenciou. Na tému upozorňuje portál electrek.co.

Druhým dychom treba však povedať, že hoci Tesla vo svojej histórii nebola nikdy dcérskou spoločnosťou iného výrobcu automobilov, tak aj napriek tomu s viacerými aktívne spolupracovala. Dobrým príkladom sú Toyota, či Daimler, ktoré zohrali významnú úlohu v počiatočných fázach spoločnosti. Boli totiž významnými investormi. Okrem iného Tesla pre nich v minulosti produkovala elektromotory.

Obe menované spoločnosti však už svoje podiely v spoločnosti Tesla predali. Daimler v roku 2014 a Toyota v roku 2017. Od tejto doby je Tesla „slobodnou“ spoločnosťou bez významnejších partnerstiev s ďalšími výrobcami automobilov.

Za spomenutie určite stojí povedať, že Tesla rástla hlavne v priebehu posledných rokoch, pričom dnes hodnota spoločnosti je približne 570 miliárd dolárov. Vráťme sa však späť k téme potenciálnej fúzie spoločnosti Tesla s iným výrobcom automobilov.

Hodnota automobiliek (1)
Zdroj: Top 25 Automakers by Market Cap

Elon Musk pri rozhovore s výkonným riaditeľom Axel Springer Award v Nemecku, Mathiasom Döpfnerom, reagoval na otázku ohľadne možného vstupu iného výrobcu automobilov do spoločnosti Tesla. Na otázku odpovedal:

„Definitívne sa nechystáme spustiť nepriateľské prevzatie, ak by však niekto povedal, že je to dobrá myšlienka, zlúčiť Teslu s iným výrobcom, tak by sme o tom diskutovali.“

Döpfnerom bližšie detaily tohto rozhovoru už neprezradil.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close