Spravodajstvo

Elon Musk dostal ponuku, aby sa stal členom predstavenstva Twitteru. Jeho reakcia prekvapila všetkých

Musk dostal ponuku, aby sa stal členom predstavenstva Twitteru. Najprv ju prijal, krátko na to však otočil o 180-stupňov.

Ešte koncom marca sa Elon Musk pýtal svojich sledovateľov na Twitteri, či má založiť novú sociálnu sieť alebo nie. Pár dní na to, Musk z nenazdajky kúpil 9,2% akcií Twitteru, čím sa stal najväčším akcionárom spoločnosti. Krátko na to navrhol prostredníctvom ankety prvé zmeny a to aj napriek tomu, že nemá dostatok hlasovacích práv, aby ich mohol svojvoľne presadiť.

Elon Musk dostal pozvánku, aby sa stal členom predstavenstva

Parag Agrawal, generálny riaditeľ Twitteru, prostredníctvom sociálnej siete uviedol, že Muska pozval, aby sa stal členom predstavenstva spoločnosti. Ten podľa všetkého jeho ponuku aj prijal, avšak neskôr zmenil názor.

„Som nadšený, že sa môžem podeliť o to, že vymenujeme @elonmuska za člena predstavenstva! Počas rozhovorov s Elonom v posledných týždňoch nám bolo jasné, že nášmu predstavenstvu prinesie veľkú hodnotu.“ uviedol Argawal v statuse nižšie. Ďalej doplnil: „Je vášnivým a intenzívnym kritikom služby, čo je presne to, čo @Twitter potrebuje…“

Zdá sa však, že Elon Musk sa nakoniec nepripojí k predstavenstvu spoločnosti, informuje Agrawal. Riaditeľ sociálnej siete uviedol, že Musk sa nakoniec rozhodol ponuku odmietnuť. Dôvod, prečo sa tak rozhodol, nie je aktuálne známy.

Mimochodom, v priebehu posledných dní Musk prostredníctvom Twitteru publikoval viacero tweetov, v ktorých naznačil, že platforma by mohla v budúcnosti prijímať platby za Twitter Blue v digitálnej mene Dogecoin.

Okrem iného naznačil, že by služba mohla byť do budúcnosti aj lacnejšou. Bude zaujímavé sledovať, či sa mu tieto zmeny podarí presadiť.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close