Spravodajstvo

Elon Musk chce Teslu odstrániť z burzy. Kto ale poskytne peniaze na jej chod zatiaľ nikto ani len netuší

V posledných dňoch ste určite zachytili informáciu o tom, že Elon Musk oznámil stiahnutie Tesly z burzy. Musk chce zo svojej gigantickej automobilky vytvoriť súkromnú spoločnosť, no na jej chod potrebuje stovky miliónov. Najväčším problémom je, že zatiaľ nikto nevie, ako to chce Musk dokázať, keďže aj po niekoľkých dňoch stále mlčí.

Správna rada bola oboznámená iba s návrhom a nie riešením

Elon Musk sa so svojim bláznivým nápadom zveril správnej rade spoločnosti ešte pred niekoľkými týždňami. V útrobách správnej rady sa ale niekoľko dní diskutovalo len o návrhu a nie o budúcom pláne spoločnosti. Generálny riaditeľ Tesly to poňal zrejme úplne ináč ako väčšina popredných predstaviteľov a investorov a následne na svojom Twitteri zdieľal plány Tesly s celým svetom. Samozrejme, toto nečakané oznámenie prekvapilo nie len samotných fanúšikov Tesly, ale aj investorov a členov správnej rady.

Potencionálny investor stále v utajení

Ako sme už spomínali vyššie, odchod z burzy by znamenal, že za ňou musí stáť iná spoločnosť alebo investor, ktorý by dokázal neustále dotovať bláznivé nápady Elona Muska. Takýto človek by sa na tejto planéte zrejme našiel, no Musk nám jeho meno alebo názov neprezradil. Jedná sa o naozaj čudný postup zo strany generálneho riaditeľa tak veľkej spoločnosti. Elon Musk si z toho ale ťažkú hlavu nerobí a svojho investora si stále drží v tajnosti.

Zmätok na burze

Takmer okamžite po vyhlásení Elona Muska sa svetová burza doslova zbláznila. V prípade, že by bol trh presvedčený, že sa jedná o správne rozhodnutie, akcie spoločnosti Tesla by podľa Elona Muska vystrelili na hranicu 420 dolárov, no bohužiaľ, nestalo sa tak. Realita je úplne iná a akcionári sú ohľadom budúcnosti Tesly naozaj skeptickí. Hodnota akcií spoločnosti Tesla neustále kolíše a momentálne sa nachádza na hranici 350 dolárov, čo je až o 70 dolárov menej, ako predpokladal samotný Musk.

Potencionálne súdne procesy voči Muskovi

Z obyčajného Tweetu si zrejme nikto z nás nerobí ťažkú hlavu, no v prípade takého mena ako je Elon Musk, sa môže jednať o naozaj obrovský problém. Plány Elona Muska sú už v týchto momentoch prešetrované tímom vybraným správnou radou, ktorý má prehodnotiť prípadnú dohodu s neznámym investorom. Pokiaľ by s dohodou nesúhlasila správna rada, alebo by tím zistil, že Musk svojim Tweetom úmyselne ovplyvnil hodnotu akcií spoločnosti, mohlo by to mať naozaj fatálne následky. Federálne zákony znemožňujú takúto manipuláciu na trhu s cennými papiermi a z Elona Muska by sa mohol za pár minút stať človek, ktorý by pochoval svetového giganta v automobilovom priemysle. Samozrejme, takýto scenár je velice nepravdepodobný.

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok (Youtube – TED)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close