Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Elon Musk: Bitcoin je lepší ako bankovky, no Tesla sa do tohto biznisu určite nezapojí

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, v najnovšom rozhovore pre spoločnosť ARK Invest prezradil jeho pohľad na kryptomeny, ako aj na budúcnosť revolučnej automobilky v tomto biznise.

Zase kryptomeny?

V menšom podcaste pre technologickú investičnú spoločnosť ARK Invest padlo niekoľko zaujímavých otázok, no najzaujímavejšou je bezpochyby otázka ohľadom kryptomien.

„Kryptomeny, vážne?“ nedôverčivo odpovedal Elon Musk po položení otázky. Následne celú túto tému zhrnul do niekoľkých viet, v ktorých poznamenal, že „štruktúra Bitcoinu je naozaj brilantná a môže to byť zásluhou aj ďalších kryptomien, napríklad ako Ethereum.“

Bitcoin sa vo veľkej miere používa pri nelegálnych transakciách

Počas rozhovoru pre ARK Invest padla aj dobrá poznámka od spoluzakladateľky spoločnosti, Cathie Wood, ktorá poznamenala, že:

„obchodné transakcie v Bitcoinoch presiahli hodnotu 1,3 bilióna dolárov, no moc o nich nevieme, keďže sa nevyužíva pri platení Coca Coly alebo pizze.“

Elon Musk na túto poznámku zareagoval s humorom: „mohlo to byť za koks“ (anglický výraz coke sa používa aj na označenie tejto drogy). I keď sa jednalo iba o žart, pravda sa nenachádza vôbec ďaleko. Bitcoin sa vo väčšine prípadov používa pri nelegálnych transakciách, keďže vystopovanie platiteľov a príjemcov je takmer nemožné.

Obrovské obraty pochádzajú z Afriky

Podľa Cathie Wood sa veľké transakcie odohrávajú najmä v Afrike, kde je prehnane nákladné prevádzať peniaze z jednej národnej meny na druhú.

„Je to naozaj dôležité. Sú to ich peniaze posielané prostredníctvom IP. Umožňuje to voľný prenos peňazí, čo je veľmi dôležité pri otvorenie sveta a ekonomiky,“ dodala Cathie Wood.

Elon Musk v odpovedi iba podotkol obrovskú výhodu Bitcoinu v tom, že obchádza menové kontroly.

„Papierové peniaze sa vytrácajú a kryptomeny sú oveľa lepší spôsob prenosu hodnoty, ako nejaké zdrapy papiera. Má to svoje klady a zápory.“

Tesla sa do biznisu s kryptomenami zapájať nebude

Ďalšia položená otázka sa týkala spoločnosti Tesla a jej prípadné zapojenie sa do biznisu s kryptomenami. Elon Musk ale takmer okamžite zareagoval, že jeho hlavným cieľom je „urýchliť príchod udržateľnej energie“, čo je čiastočne v rozpore s ťažbou kryptomien. Ťažba kryptomien je pochopiteľne energeticky a výpočtovo náročný proces.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Youtube – Elon Musk Viral Videos)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close