Spravodajstvo

Elon Musk: „Áno, pracujeme na ventilátoroch, nemyslím si však, že ich budeme potrebovať“

Elon Musk po vlne kritiky začal s výrobou ventilátorov na podporu života, a to aj napriek tomu, že si myslí, že nebudú potrebné.

Elon Musk, ktorý začiatkom tohto mesiaca prišiel s vyjadreniami, že panika okolo COVID-19 je hlúpou, dnes hovorí, že sa púšťajú do výroby ventilátorov (ide o prístroje, ktoré pomáhajú dýchať pacientom v kritickom stave).

Vráťme sa však do začiatku mesiaca, kedy vysvetľoval, že čísla šíriace sa médiami sú veľmi nadhodnotenými a výpočty exponenciálneho rastu nie sú reálnymi.   Okrem toho hovoril, že prezentovaná miera úmrtnosti je ďaleko vzdialená od reality. Argumentoval tým, že testovaní sú len tí, ktorí majú závažné príznaky, a ľudia, ktorí majú „ľahký“ priebeh  nie sú testovanými.

Hoci jeho slová znejú logicky, tak neskoršie vyjadrenia, kde prirovnával úmrtnosť ku autonehodám pobúrili širokú verejnosť. Konkrétne, v liste pre svojich zamestnancov napísal, že je oveľa vyššie riziko úmrtia pri šoférovaní automobilu cestou domov, ako na COVID-19.

Mnoho expertov hovorilo, že ide o dve neporovnateľné veci.  Napríklad Amesh Adajla, vedecká pracovníčka Univerzitného centra Johns Hopkinsovej pre zdravotnú bezpečnosť uviedla:

„Tento vírus nie je vírus, ktorý je možné izolovať, a hoci sa s ním väčšina ľudí dokáže dobre vysporiadať, tak existuje určitá časť, ktorá nie. Ľudia z toho môžu nakoniec zomrieť, a preto by sme sa mali zamerať na obmedzenie pokusov ľudí k jeho vystaveniu.“

Musk neskôr reagoval na viacero dotazov na sociálnej sieti Twitter týkajúcich sa možnej výroby ventilátorov. 19. 3. 2020 napísal, že ich sofistikované systémy sú schopné výroby potrebných systémov na podporu života.

Zároveň dodal, že ak to bude nevyhnutné, tak preorientujú svoju pásovú výrobu a dodajú ich.

V priebehu včerajšieho dňa Elon Musk reagoval na jednu z otázok na sociálnej sieti Twitter, v ktorej sa Ed Ludlow, novinár portálu Bloomberg pýtal, či inžinieri jeho spoločností pracujú na výrobe ventilátorov. Musk reagoval slovami, že už pracujú na ventilátoroch, a to aj napriek tomu, že si myslí, že pravdepodobne nebudú potrebné.

Via mspoweruser.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close