SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Ovládajte svoj smartfón pomocou elektronického tetovania!

Systémy, ktoré umožňujú ovládať elektronické zariadenia pomocou dočasného tetovania sme videli už v minulosti, no tento príklad zašiel omnoho ďalej. Najlepšie na ňom je, že využíva výhody kožných funkcií, ako sú kĺby, vrásky, a dokonca aj kožné poškodenia.

SkinMarks sú dočasné ultratenké elektronické tetovania, ktoré môžu byť aplikované v koži, čo umožňuje používateľom ovládať zariadenia, ako sú smartfóny. Boli vyvinuté výskumníkmi na Saarlandskej univerzite v Saarbrücken v Nemecku v spolupráci so spoločnosťou Google.

Martin Weigel, ktorý výskum viedol, hovorí, že ľudia inštinktívne poznajú umiestnenie kožných funkcií, ako sú materské znamienka, na svojom vlastnom tele. Tie sú preto najvhodnejšími lokalitami pre tlačidlá citlivé na dotyk. Systém využíva vodivý atrament na tlač elektród a drôtov na dočasný tetovací papier. Tetovaniatenšie než ľudský vlas, sú potom pripojené ku koži pomocou vody a trvá niekoľko dní, kým sa zotrú.

Do desiatich rokov maninstreamom

Vzhľadom na to, že tetovanie reaguje na zmeny na povrchu kože, môže byť do jednej oblasti zaradených viac príkazov. Posunutie prsta pozdĺž tetovania umiestneného pozdĺž iného prsta môže zmeniť hlasitosť smartfónu, kým ohnutie rovnakého prsta by mohlo spustiť alebo zastaviť skladbu. Okrem toho, tetovanie by mohlo vykonávať rôzne funkcie, keby bolo umiestnené na hánkoch v závislosti od toho, či je ruka v otvorenej polohe alebo zovretá v päsť.

Ďalšou zaujímavou funkciou je, že jedno z tetovaní je elektroluminiscenčné. Mohlo by byť navrhnuté tak, aby reprezentovalo vašu obľúbenú aplikáciu, ako je napríklad facebookové F ‚, pripojené ku koži a rozsvietilo by sa kedykoľvek by ste dostali notifikáciu.

Nakoniec by sa koža mohla stať hlavným ovládačom našich smartfónov. Chris Harrison z Carnegie Mellon University verí, že potrvá desať rokov, kým sa tetovanie stane mainstreamom a vo  vzdialenejšej budúcnosti by sa mohlo vyvinúť v niečo trvalejšie.

Zdroj: Techspot.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close