HuaweiSpravodajstvo

Elektromobil od Huawei naberá prvé kontúry. Špekulácie o cene nám prezrádzajú, akým smerom sa výrobca vydá

Prvý elektromobil od čínskeho technologického giganta Huawei by mal uzrieť svetlo sveta už v tomto roku.

Spoločnosť Huawei už niekoľko mesiacov aktívne rozmýšľa o presunutí svojich podnikateľských činností aj do iných odvetví. Ešte vo februári tohto roku sa povrávalo o tom, že čínsky telekomunikačný gigant by sa chcel zapojiť do podnikania v oblasti chovu ošípaných. Na prvý pohľad nie moc uveriteľnú informáciu však v priebehu niekoľkých dní zmietli zo stola oveľa reálnejšie správy. Super rýchlym tempom obleteli celý svet správy o tom, že spoločnosť Huawei špekuluje nad svojim vlastným elektromobilom. Po takmer mesiaci od týchto správ sa však začína špekulovať o oveľa bližších detailoch, ako iba o samotnej existencii.

Cenovka na úrovni vyššej strednej triedy

Portál Gizchina.com najnovšie informoval o správach priamo z čínskych zdrojov, ktoré začali špekulovať o cenovke prípadného elektromobilu. Prvý elektromobil by mal podľa čínskych zdrojov vychádzať na zhruba 45 000 amerických dolárov, čo je v prepočte niečo viac ako 38 000 eur. Za túto sumu si v našich končinách dokáže človek pohodlne zaobstarať úplne nové vozidlo vyššej strednej triedy. Treba však vziať do úvahy, že aj pri reálnej cene 38 000 eur pôjde o cenu na domácom, teda čínskom trhu. Ak by sa Huawei v budúcnosti rozhodol pre export svojho elektromobilu aj do iných kútov sveta, môžeme logicky očakávať značný nárast predajnej ceny.

Nie tak „vlastný“ elektromobil

I keď spoločnosti Huawei patrí medzi najväčších technologických a telekomunikačných gigantov na svete, je naivné si myslieť, že svoj prvý elektromobil vyjde z vlastných výrobných liniek. Ak naberie Huawei elektromobil reálne kontúry, je takmer jasné, že Huawei siahne po externom výrobcovi. Čo sa však budúcemu vozidlu od Huawei určite nebude dať vytknúť, sú vlastné pokročilé technológie, častokrát spojené s autonómnym riadením. Huawei sa tejto oblasti venuje už niekoľko rokov a už dnes má k dispozícii špičkové technológie a senzory, ktoré by si vo vlastnom Huawei elektromobile našli uplatnenie.

O prípadných technických detailoch elektromobilu od Huawei zatiaľ nebola nikdy reč, no ak sa Huawei bude naozaj držať plánu predstavenia vozidla ešte v tomto roku, odhalenie detailov je len otázkou času. Aktuálne nám však nezostáva nič iné ako len čakať na prípadné uniknuté informácie, či bližšie detaily odhalené priamo výrobcom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close