Zaujímavosti

Elektrický autonómny kamión Tesla Semi údajne prešiel cez celé USA „úplne sám“

Že by ďalší historický míľnik pre spoločnosť Tesla ale aj pre autonómne vozidlá? Autonómny elektrický kamión Tesla Semi údajne prešiel naprieč Spojenými štátmi americkými „úplne sám“, bez akejkoľvek eskorty alebo sprievodných vozidiel.

O samotnom úspechu kamiónu Tesla Semi sa nejako extra nehovorilo. Úspech kamiónu v skratke zhodnotil samotný Elon Musk na jeho Twitteri, kde pod fotku stránky Electrek uviedol, o aký kamión sa vlastne jedná. Stránka Electrek vo svojom Tweete spomínala, že kamión Tesla Semi sa ukázal pri budove jednej z najväčších prepravných firiem v USA.

Zachytený bol aj špeciálny nabíjací systém pre kamióny

Tesla Semi bolo na cestách samozrejme niekoľko dní a počas tohto obdobia sa ľudia snažili kamión odfotiť a vyzistiť všetky jeho detaily. Jednou z najväčších zaujímavostí je aj nabíjací systém, ktorý bol na cestách taktiež zachytený. Údajne sa kamión nabíjal pri špeciálnych Tesla nabíjačkách, ktoré sú ale výlučne vyhradené pre kamióny. Kamión bol napojený hneď niekoľkými prípojkami, vďaka čomu sa výrazne skracuje doba nabitia batérií. V budúcnosti by sa mali podobné nabíjačky volať Megachargery.

TIP  Pijete vodu z fľaše? Nová štúdia naznačuje, že pitie vody z PET fľaše predstavuje pre náš organizmus zdravotné riziko

Je to budúcnosť, no neprídu ľudia o prácu?

Autonómne elektrické kamióny sú určite využiteľné v reálnom svete. Veľké nákladné autá sú niekoľko násobne horšie pre životné prostredie. Veľké naftové motory určite nie sú budúcnosťou a tak či onak by sa o niekoľko rokov na našich cestách už nepoužívali. A otázka pracovnej sily? S tou by údajne nemal byť žiadny problém, teda aspoň v USA. Prepravný priemysel v USA neustále hľadá nových pracovníkov, ktorí by si v útrobách veľkých spoločností určite našli svoje miesto.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Youtube – My Tesla Adventure)

Tagy
Close
Close