TECHNOLÓGIE

Electroloom: prvá tlačiareň šiat na svete

Viete si predstaviť, že pri večernom filme si navrhnete vlastné tričko, ktoré si vytlačíte a ráno už v ňom spokojne pôjdete do roboty? Znie to celkom futuristicky, ale nie som od toho tak ďaleko. Na známej stránke Kickstarter.com sa objavil zaujímavý koncept 3D tlačiarne, ktorá vám dokáže v priebehu niekoľkých hodín „vytlačiť“ tričko.

V praxi sa bude jednať o priehľadnú škatuľu, v ktorej budú kovové 2D šablóny. Následne prostredníctvom PC prenesiete do nej svoj návrh trička a o ostatné sa už postará 3D tlačiareň, ktorá využije na jeho výrobu kvapalnú zmes polyestru a bavlny, ktorá bude prechádzať elektricky nabitými tryskami. Následne sa táto zmes spojí do „tká“, čím vytvorí konzistenciu látok, ktorá sa následne dostane na 2D šablónu, na ktorej sa proces výroby trička dokončí.

Proces tlače trička
Proces tlače trička

Avšak ak rozmýšľate, že si dnes otvoríte vlastnú  továreň na oblečenie, tak vás sklamem. Za 24 hodín by ste vyrobili maximálne 3 tričká.

Čo na to hovoríte? Páči sa vám takýto nápad?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close