SpravodajstvoWindows

Edge dostal aktualizáciu, je výrazne rýchlejší. Využíva metódu kompresie vyvinutú Googleom

Microsoft aj naďalej pokračuje vo vylepšovaní svojho internetového prehliadača Edge, aj napriek tomu že pomaly, ale isto vývojári majú plné ruky práce s finišovaním nedorobkov na Windows 10 Creators Update aktualizácií.

Microsoft vo svojom prehliadači vymenil Zopfli algoritmus za Brotli, za ktorým stojí spoločnosť Google. Aktualizácia pre internetový prehliadač je dostupná pre používateľov, ktorí majú vo svojich PC nainštalovaný Windows 10 Build 14986.

Brotli algoritmus má na starosti optimalizáciu spotreby dát, vďaka ktorej výrazne rýchlejšie umožňuje načítavanie stránok. Podľa Roba Trace, senior programového manažéra Microsoftu, keď je využívaná spomínaná metóda tak kompresia prebieha až o 20% efektívnejšie ako pri iných metódach, čoho výsledkom je rýchlejšie načítavanie stránok bez dopadu na záťaž CPU.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close