APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Éčka: Viete čo jeme? Pozrite si význam éčok, ktoré denne konzumujeme

Éčka je aplikácia, ktorá Vám prezradí čo sa schováva za jednotlivými označeniami ingrediencií v potravinách, ktoré denne konzumujeme.

Určite ste už počuli, že „sme, to čo jeme“. Inými slovami nemôžeme očakávať, že keď budeme jesť nekvalitné potraviny plné chemikálií, tak budeme zdravými. Platí to však aj opačne, ak jeme zdravé jedlá, tak je vysoká pravdepodobnosť, že aj náš organizmus bude fungovať ako má. Za posledné roky sa popisy zloženia potravín zásadne zmenili a pre mnohých z nás sa stali viac nezrozumiteľnými. Dôvodom je, že jednotlivé ingrediencie, ktoré sa pridávajú do jedál (napríklad za účelom ich sfarbenia, predĺženia doby trvanlivosti, dochutenia a podobne) sa začali schovávať za označenia, ktorým hovoríme éčka.

Zistite význam jednotlivých éčiek

Práve na tento problém pomenovávania jednotlivých ingrediencií v podobe éčiek reaguje aplikácia Éčka od slovenského autora Michala Krajčika. Vo svojej podstate ide o veľmi jednoduchú, ale účinnú aplikáciu. Ponúka totiž zoznam jednotlivých éčok a ich vysvetlenie. Okrem toho, jednotlivé éčka sú označené ikonami hovoriacimi o pôsobení daných ingrediencií na naše zdravie. Používateľ tak vie rýchlejšie vyhodnotiť ich vplyv na organizmus. Napríklad, ako môžete vidieť nižšie, tak ikona srdca znamená, že ide o prospešnú potravinu. Na opačnej strane zas stojí znak stopky, ktorý značí, že potravina nie je vhodná na konzumáciu. Okrem toho, ku každému éčku je priradená aj ikona, ktorá značí pôvod danej ingrediencie.

Aplikácia zároveň ponúka jednoduché vyhľadávanie éčok, ku ktorým si môžete písať aj poznámky, ktoré si môžete zálohovať,  a tak sa k ním vracať aj neskôr. V rámci popisu ešte nájdete aj najčastejšie využitie danej ingrediencie.

Ak Vás aplikácia zaujala, tak ju nájdete na odkaze nižšie.

Éčka
Éčka
Developer: Michal Krajči
Price: Free+

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close