Pracovné ponuky
Spravodajstvo

DxOMARK začína testovať kvalitu zvuku smartfónov. Takto vyzerá aktuálny rebríček tých najlepších zariadení z pohľadu zvuku

DxOMARK začína s aktívnym testovaním kvality zvuku. Zameriavať sa chce ako na kvalitu prehrávania, tak aj na kvalitu nahrávania.

DxOMARK je organizácia, ktorá v technologickom svete je známa hlavne vďaka testovaniu kamier, najnovšie však chce  preraziť aj v ďalšom odvetví – začína testovať kvalitu zvuku smartfónov.

Dnes spoločnosť DxOMARK zaviedla nový testovací protokol pre smartfóny s názvom DxOMARK Audio Test Protocol. Je založený na testovaní výkone vnútorných reproduktorov. Znamená to, že DxOMARK nebude sledovať kvalitu prehrávania zvukov pripojených zariadení, napríklad pomocou Bluetooth.

Testované budú dve úrovne zvuku

Spoločnosť bude testovať dve úrovne zvuku, kvalitu prehrávania a kvalitu nahrávania zvuku. V rámci týchto dvoch kategórií nájdeme ďalších 5 (kvalita prehrávania) a 6 (kvalita nahrávania) hlavných podkategórií, ktoré sú rozdelené do ďalších. DxOMARK bude sledovať napríklad presnosť basov, hĺbku zvuku, šum zvuku, vyváženie zvuku, úroveň priestorového zvuku, hlasitosť a podobne. DxOMARK opisuje ich testovanie následovne:

“Rozdelili sme rôzne atribúty zvukovej kvality na podatribúty. Vypočítavame skóre pre všetky podatribúty a kombinujeme ich skóre, ktoré sa potom premietne do celkového skóre. Rovnako ako pri našich testoch kvality obrazu, DXOMARK používa otvorený systém hodnotenia, čo znamená, že keď sa kvalita reproduktorov aj mikrofónov zlepšuje, skóre sa tiež zvýši. To nám nielen umožňuje hodnotiť súčasné zariadenia, ale tiež nám umožňuje hodnotiť a porovnávať budúce zariadenia so staršími smartfónmi.”

najlepsie smartfon podla zvuku dxomark audioscores
Zdroj: DxOMARK

Rebríček zariadení s najelpším audiom

Spoločnosť DxOMARK pri príležitosti predstavenia novej oblasti testovania predstavila aj prvotný rebríček testovaných zariadení. V rámci neho boli otestované vlajkové lode spoločností Samsung, Apple, Huawei a Sony. Podľa výsledkov je najlepšie hodnoteným smartfónom zariadenie Huawei Mate 20X, druhým najlepšie hodnoteným zariadením je iPhone XS MAX a tretím iPhone 11 Pro Max. Ako sa umiestnili ďalšie zariadenia si môžete pozrieť nižšie.

rebrickej smartfonov s najlepsim audio dxomark
Zdroj: DxOMARK

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close