SpravodajstvoXiaomi

DXOMARK: „Predná selfie kamera zariadenia Xiaomi Mi 10 Pro nedokáže udržať krok s konkurenciou“

Jeden z najvýkonnejších Android smartfónov súčasnosti sa skvelou selfie kamerou nepýši, no bežnému zákazníkovi údajne postačuje

Bližší fotografický test populárneho vlajkového smartfónu Mi 10 Pro od čínskeho Xiaomi prišiel so zaujímavými, ba až nečakanými odhaleniami. Jeden z technologicky najvyspelejších smartfónov s operačným systémom Android sa v nedávnom teste selfie fotoaparátu príliš „nepochlapil“, keďže podľa testu DXOMARK jednoducho selfie kamera zaostáva za zvyškom celého smartfónu.

Rozdiel medzi cenovými konkurentmi je značný

Nie je žiadnou novinkou, že smartfón Xiaomi Mi 10 Pro patrí už dlhé mesiace medzi najlepšie fotomobily na trhu, no pod týmto pojmom treba brať do úvahy fakt, že za kvalitnými fotografiami stoja iba zadné fotoaparátu testovaných zariadení. Do celkového fotografického testu sa selfie fotoaparáty totižto nepočítajú, pričom sa ich kvalite vždy venujú odborníci v samostatnom teste. Bohužiaľ, podľa najnovších výsledkom testu DXOMARK Selfie je smartfón Mi 10 Pro presne ten prípad, kedy sa na lepšiu fotografickú selfie výbavu zrejme pozabudlo.

xiaomi mi 10 pro selfie fotoaparat test dxomark
Zdroj: DXOMARK

Na konkurenciou vo svojej cenovej kategórii nestačí

Na prednej strane zariadenia Mi 10 Pro sa nachádza 20 MP snímač o veľkosti tretiny palca s veľkosťou pixelov 0,9 µm. Taktiež je vybavený objektívom s clonou f/2.0 a fixným zaostrovaním, pričom umožňuje natáčanie videa v rozlíšení 1080p na tradičných 30fps. Podľa testu DXOMARK však takáto technologická nádielka úplne nepostačuje, keďže jeho veľkou slabinou je obmedzený dynamický rozsah, kvôli čomu tento fotoaparát nezvláda scény s vysokým kontrastom.

„Xiaomi Mi 10 Pro je jedným z najlepších zariadení, ktoré sme podrobili testu zadného fotoaparátu, ale selfie fotoaparát bohužiaľ nedokáže udržať krok. Postačuje pre každého, kto chce občasne zverejniť fotografiu alebo videozáznam na sociálnych médiách a kto sa príliš neznepokojuje nedostatkom dynamického rozsahu alebo neefektívnym stabilizačným systémom. Avšak, ak ste vlogger alebo jednoducho chcete kvalitné obrázky a videá z prednej kamery, v cenovej kategórii smartfónu Mi 10 Pro sú k dispozícii lepšie alternatívy “.

Ako konštatuje priamo stránka DXOMARK, kvalita predného fotoaparátu bohate postačuje bežnému zákazníkovi, čiže človeku, ktorý si chce na dovolenke spraviť kvalitné selfíčko, ktoré si nechá ako pamiatku, poprípade ho zverejní na sociálnych sieťach. Test DXOMARK však odhalil, že smartfón rozhodne nie je určený na natáčanie a vytváranie perfektných selfie fotografií a videí, ktoré sú obmedzované hneď niekoľkými faktormi. Ak teda nepatríte medzi aktívnych vloggerov, či si na kvalite selfie videí príliš nepotrpíte, rozhodne je kúpa smartfónu Mi 10 Pro na zváženie a nemusíte túto alternatívu vešať na klinec iba kvôli tomuto jednému nedostatku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close