Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Dvojfázová verifikácia prostredníctvom SMS správ bude v Androide jednoduchšou

Google vylepší dvojfázovú verifikáciu v Android smartfónoch. Po novom nebude vyžadovať implementáciu tejto služby zo strany vývojárov.

Zahraničný portál Androidpolice.com upozorňuje na nové rozšírenie funkcie 2-fázovej verifikácie prostredníctvom SMS správ. V súčasnosti sa s touto funkciou môžeme stretávať už dlhšiu dobu, háčik je však tom, že SMS správa musí byť v určitom preddefinovanom tvare a zároveň vývojári  musia túto funkciu implementovať do svojich aplikácií. Skvelým príkladom ako to má fungovať je aplikácia WhatsApp, ktorá automaticky vypĺňa verifikačný kód.

Najnovšie správy však naznačujú, že na to, aby táto funkcia korektne fungovala, tak nebude potrebná jej implementácia priamo do aplikácie zo strany vývojárov. Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch, po zapnutí funkcie v nastaveniach smartfónu, sa používateľovi po obdržaní správy zobrazí možnosť „Autofill code“, teda vyplniť heslo. Používateľ následným potvrdením vyskočenej možnosti bude môcť automaticky doplniť text zo správy do verifikačného políčka.

Aj tu by však malo platiť, že verifikačná SMS správa by mala byť v predpísanom tvare, aby ju bol systém schopný identifikovať. Aktuálne nie je známa informácia kedy spoločnosť Google zavedie túto funkciu do praxe pre všetkých používateľov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close