Spravodajstvo

DuckDuckGo o Google v súvislosti so zberom dát o používateľoch hovorí: „Niet divu, že to chceli skryť“

DuckDuckGo upozorňuje na to, koľko dát zbiera Google.

Nie je žiadnym tajomstvom, že sociálne siete, aplikácie, či Google patria medzi najväčších žrútov dát. Nie tak dávno sme upozorňovali na najväčších žrútov dát, čo sa týka mobilných aplikácií. Odvolávali sme sa na dáta analytikov z pcloud.com, ktorý dospeli k zaujímavým záverom, ku ktorým sa dopracovali  vďaka novým pravidlám obchodu App Store. Z publikovanej analýzy spoločnosti vyplynulo, že viac ako polovica aplikácií zdieľa naše osobné údaje s tretími stranami. Najčastejšie je to za účelom lepšieho cielenia reklamy. Pre objektívnosť však treba dodať, že mnoho dát, ktoré jednotlivé služby zbierajú a ďalej spracovávajú, či zdieľajú, tak im odovzdávame dobrovoľne a vedome.

Najnovšie známy vyhľadávač DukcDuckGo, ktorý sa chváli tým, že v porovnaní s konkurenciou, najme s vyhľadávačom Google, pristupuje k oveľa menšiemu počtu osobných údajov, upozorňuje na zverejnenie informácií spoločnosťou Google v obchode App Store v súvislosti s dátami, ku ktorým pristupuje. Google tieto informácie musel zverejniť v dôsledku nových pravidiel obchodu.

DuckDuckGo: „Niet divu, že to chceli skryť“

„Po mesiacoch stagnácie Google konečne odhalil, koľko osobných údajov zhromažďujú v prehliadači Chrome a aplikácii Google. Niet divu, že to chceli skryť.

Špehovanie používateľov nemá nič spoločné s vytvorením skvelého webového prehliadača alebo vyhľadávacieho nástroja…„ píše sa v publikovanom state nižšie.

Okrem iného v druhom statuse sa DuckDuckGo chváli, že v súčasnosti je naprieč USA druhým najsťahovanejším prehliadačom, hneď po prehliadači Chrome. Rovnako prízvukuje, že nezbierajú žiadne osobné údaje.

duckduckgo a google zber udajov_sukromie
Zdroj: DuckDuckGo (Twitter)

Ako je to s Vami, trápi vás, či a kto zbiera informácie o vašej osobe za účelom lepšieho cielenia reklamy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close