Spravodajstvo

Dron s plameňometom? Áno, už čoskoro bude v predaji

Spoločnosť Throwflame chce spustiť predaj drona, ale nie hocijakého. Dron bude vybavený plne funkčným plameňometom.

Spomínate si na spoločnosť Boring Company, za ktorou stojí Elon Musk, a  ich plameňomet, ktorý je v  predaji už viac ako rok? Tak táto „hračka“ je len slabým odvarom, už čoskoro sa ocitne v predaji dron so vstavaným plameňometom. Upozorňuje na to portál Futurism.com.

Throwflame TF-19 WASP

Spoločnosť Throwflame v  priebehu tohto týždňa chce spustiť predaj drona, ale nie hocijakého. Dron bude vybavený totiž plne funkčným plameňometom, ktorý dokáže chrliť  oheň až do vzdialenosti 25 metrov, a to po dobu 100 sekúnd.

Throwflame TF-19 WASP dron s plamenometom_3
Zdroj: Youtube (Throwflame)

Spoločnosť hovorí, že dron nájde široké využitie, napríklad  v  poľnohospodárstve, pri odstraňovaní včelích hniezd či porastov, a paradoxne aj pri výcviku požiarnikov.

Throwflame TF-19 WASP dron s plamenometom_2
Zdroj: Youtube (Throwflame)

Cena tohto drona sa bude pohybovať od 1.000 do 10.000 USD, v  závislosti od toho, ako si ho budú chcieť jeho koncoví používatelia prispôsobiť.

Pevne veríme, že sa nedostane do nepovolaných rúk, lebo potencionálne škody, ktoré môže spôsobiť, môžu mať fatálny následok.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Dron Oheň Plameňomet

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close