SpravodajstvoWindows

Dostupný je nový Windows 10 build s označením 17110 – prináša opravy chýb a vylepšenia pre podniky

Microsoft počas včerajšieho dňa do obehu vypustil ďalšiu aktualizáciu operačného systému Windows 10. Po týždni sme sa dočkali ďalšieho buildu s označením 17110, ktorý spadá pod vetvu Redstone 4 (Spring Creators Update) a tým pádom je momentálne dostupný iba pre používateľov vo Windows Insider Programe, presnejšie v okruhu Fast Ring. Nová aktualizácia iba dokončuje posledné zmeny na aktualizácii Spring Creators Update, tým pádom zahŕňa iba opravy chýb z predošlých verzií, no ako bonus prináša aj nové funkcie a vylepšenia pre podnikových zákazníkov.

Zmeny a vylepšenia v builde 17110

Podnikoví zákazníci môžu odteraz spustiť vlastné akcie a skripy počas budúcich aktualizácií: Vo verzii RS4 pridávame novú funkciu, ktorá umožní Vášmu podniku spustiť vlastné ackie / skripty synchronizovane s inštaláciou. Inštalácia vykoná potrebné akcie a skripty počas dvoch aktualizačných fáz, ktoré sú riadené pomocou preinstall.cmd alebo precommit.cmd. Podniky ďalej môžu v kontexte systému spustiť spúšťacie skripty po opätovnom zapnutí: Súčasné /postrollback skripty sa spúšťajú, ak sa prvý používateľ prihlási po odovzdaní privilégií správcu. Od niekoľkých podnikov sme dostali spätnú väzbu, že väčšina zamestnancov nemá administrátorské privilégia. S verziou RS4 preto povolíme /postrollback skripty spustiť aj v kontexte administrátora alebo v systémovom kontexte.

Čo sa týka opráv chýb, Microsoft konečne odstránil niektoré celkom nepríjemné a obmedzujúce chyby, ktoré v posledných týždňoch vytvárali používateľom vrásky na čele.

  • Opravený problém, kvôli ktorému neboli tlačidlá na hernom paneli vycentrované správne.
  • Opravený problém, ktorý na niektorých počítačoch spôsoboval enormne vysoké vyťaženie jedného jadra procesoru alebo dokonca aj GSOD (DPC_WATCHDOG_VIOLATION).
  • Opravený problém, ktorý pri vyberaní PDF karty z prehliadača Microsoft Edge spôsobil GSOD.
  • Aktualizovali sme ponuku Štart tak, aby sa teraz riadil novým nastavením Zjednodušený prístup – povolenie alebo zakázanie zobrazovania posuvných panelov.
  • Opravený problém, kvôli ktorému sa niektoré aplikácie zobrazovali v Zobrazení úloh skreslené alebo otočené.

Toto sú podľa nás tie najzásadnejšie zmeny v novej aktualizácií. Celý changelog spolu so známymi chybami nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky