SpravodajstvoWindows

Dostupný je nový Windows 10 Build 15063.332. Pozrite si prehľad zmien, ktoré prináša

Spoločnosť Microsoft vydala už v poradí druhú kumulatívnu aktualizáciu v tomto mesiaci pre Windows 10 používateľov bežiacich na zostavení Creators Update. Mobilná platforma zostala nateraz zatiaľ zabudnutá (posledný dostupný Build pre smartfóny tak je 15063.297).

Jedná sa o kumulatívnu aktualizáciu čo v preklade znamená, že neprináša žiadne prelomové novinky, ale je skôr sústredená na opravy chýb. Nižšie si môžete pozrieť ich prehľad.

Windows 10 Build 15063.332 prehľad noviniek

 • Vyriešený problém, kde PrintBRM nedokáže obnoviť konfigurácie frontu tlače, keď sú názvy tlačiarní identické a port je nastavený na FILE.
 • Vyriešený problém s nastaveniami proxy používateľa, ktoré neprenikajú do nastavení servera proxy.
 • Vyriešený problém, pri ktorom sa sieťovej tlačiarni nedarí nainštalovať inštalačný software dodávateľa tlačiarne na počítačoch s menej ako 4 GB RAM. Tieto tlačiarne nainštalujete z aplikácie Nastavenia alebo zo „Zariadenia a Tlačiareň“ v Ovládacom paneli.
 • Vyriešený problém s vysokou latenciou pri používaní rozhrania MIDI API pre platformu Universal Windows Platform (UWP).
 • Vyriešený bol problém, pri ktorom Shell IoT nedokázal udržiavať monitorovanie bežných aplikácie na pozadí.
 • Vyriešený bol problém, v ktorom po inštalácii aktualizácie prestane fungovať výstup zvuku cez externé dekodéry.
 • Vyriešený problém s aplikáciou SMS / správ, ktorá prestane pracovať pri pokuse o odstránenie správ.
 • Bol vyriešený problém, v ktorom niektoré písma, ktoré nie sú v systéme Unicode (Courier, MS Sans Serif atď.), nevytvárajú znaky správne na lokálnom systéme, ktorý nie je v Latinskom jazyku, v jednom bajte (Gréčtina, Hebrejčina, Arabčina atď.). Zobrazia sa namiesto toho čierne pruhy alebo iné znaky.
 • Dočkali sme sa riešenia problému s nepotrebnou posuvnou lištou v dialógovom okne poskytovateľa prihlasovacích poverení, ktoré môže zablokovať používanie iných polí, keď má dialóg viaceré polia.
 • Bol vyriešený problém, kde po spustení aplikácie „Split View“ niektoré aplikácie (Microsoft Edge, Hub, Cortana atď.) už neprijímajú vstupy, keď sa používajú viaceré zobrazenia.
 • Vyriešený problém v programe Internet Explorer 11, kde používateľ, ktorý nie je správcom, nemôže nainštalovať ovládací prvok „ActiveX“.
 • Pri riešení problému, pri ktorom NTLM nevytvorí keď je zapnutá funkcia CredGuard, sa používa NTLMv2 a server neposkytuje žiadne cieľové informácie.

Na rozdiel od ostatných aktualizácii by sa dalo s tejto vybrať niektoré body čo sa dajú použiť aj v mobilných zariadeniach a to je oprava SMS správ.

Zdroj: vlastný (úvodný obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close
Pracovné ponuky