SpravodajstvoWindows

Dostupný je nový build 17040 pre operačný systém Windows 10

Microsoft do obehu vypustil ďalšiu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Tentokrát sa jedná o aktualizáciu určenú pre Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu. Nový build prichádza pod označením 17040 a prináša zopár vylepšení, no hlavným bodom sú zmeny v Nastaveniach, dotykovej klávesnici a zmenou prešiel aj panel pre písanie rukou. V aktualizácií sa nachádza aj zopár nepríjemných chýb, ktoré zo systému ešte neboli odstránené a môžu spôsobiť nepríjemné problémy pri používaní systému.

Čo je nové?

 • Vylepšenie nastavení: Vo Windowse si konečne dokážete nastaviť jasnosť SDR obsahu pri používaní HDR na desktope. V Nastaveniach “HDR and advanced color settings” nájdete novú nastaviteľnú možnosť „Standard dynamic range white level“. V Nastaveniach taktiež nájdete aj nové možnosti prispôsobenia si veľkosti a farby pointeru alebo hrúbku kurzoru.

  Zdroj: Windows Blogs

 • Písanie ťahom aj na širokej dotykovej klávesnici: S aktualizáciou Fall Creators Update sme konečne priniesli písanie ťahom pre dotykové klávesnice. Po chvíľke sa nám aj na základe vašich požiadaviek, podarilo túto funkciu priniesť aj do širokého zobrazenia dotykovej klávesnice.
 • Vylepšený panel písania rukou: Do panela pre písanie rukou sme pridali ďalšie gestá. Jedným z nich je aj vkladanie medzier medzi písmená. Medzeru dokážete vložiť napísaním malého oblúku/ striešky. Toto gesto funguje aj pre vytvorenie, ako aj pre odstránenie medzery medzi písmenami. Ďalej sme pridali nové gesto pre odovzdanie textu a následné odstránenie rukou napísaného textu z panelu. Za napísaným textom stačí spraviť dve čiary kolmé na seba, pričom spodná čiara bude pod textom a kolmá čiara bude za posledným slovom napísaného textu.
 • Zmenou prešli aj nastavenia Cortany. Najnovšie v nej nájdete aj celkovú históriu vašich aktivít.

Zo systému bolo odstránené množstvo chýb, no zároveň sa objavili ďalšie chyby v systéme. Aké chyby sa v systéme teda objavili?

 • Populárne hry ako League of Legends alebo NBA2k Online môžu na 64-bitových počítačoch spôsobovať bugcheck (GSOD).
 • VPNky, ktoré používajú vyskakovacie okná počas pokusov o pripojenie, môžu zobrazovať chybu 720.
 • Kvôli novej chybe nemusíte v Cortane vidieť všetky Vaše upozornenia.
 • Položka Vlastnosti pre Tento počítač sa v Prieskumníkovi nemusí zobrazovať.
 • Insideri používajúci antivírusové programy tretích strán, ktorí zároveň využívajú aj OneDrive Files on Demand, môžu obdržať chybu „OneDrive sa nedokáže pripojiť ku Windowsu“.

Celý zoznam zmien a odstránených chýb nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close