Spravodajstvo

Dostupnosť Androidu 11 pre prvé Xiaomi smartfóny je na spadnutie

Xiaomi začalo s distribúciou stabilnej verzie Androidu 11 pre prvé modely smartfónov

Spoločnosť Xiaomi ešte v júni oficiálne oznámila, že sprístupňuje Android 11 v BETA verzii pre prvé zariadenia. Išlo o modely smartfónov ako Mi 10, Mi 10 Pro, či Poco F2 Pro. Medzičasom okrem iného spoločnosť začala v domácej Číne sprístupňovať v týchto dňoch MIUI 12.2 a na globálnom trhu nás  v priebehu nasledujúcich dní čaká distribúcia MIUI 12.1 pre prvé modely zariadení.

Prvé zariadenia v domácej Číne dostali Android 11

Vráťme sa však späť k téme Androidu 11. Spoločnosť Xiaomi začala aktuálne s distribúciou aktualizácií V12.2.1.0.RJACNXM a V12.2.1.0.RJKCNXM, ktoré sú založené na stabilnej verzii Androidu 11 pre modely smartfónov Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp. Poco F2 Pro). Aktualizácie sú veľké 3,8GB a 3,6GB. Zároveň treba však dodať, že ide o aktualizácie, ktoré sú uvoľňované len pre domáci región. Inými slovami, dostupnými sú pre čínske verzie ROM. Zariadenie Mi 10 dostalo aktualizáciu MIUI V12.2.2.0.RJBCNXM s novým Androidom pár dní dozadu. Rovnako však len v domácej Číne.

Ďalej treba povedať, že hoci aktualizácie nie sú dostupnými ešte v našom regióne, tak aj napriek tomu ide o dobré správy. Dôvodom je, že v priebehu nasledujúcich týždňov, pravdepodobne ku konca decembra alebo najneskôr začiatkom roka, by mohli byť aktualizácie dostupnými aj v rámci globálneho trhu. Rovnako však môžeme očakávať, že Xiaomi začne s distribúciou novej verzie MIUI založenej na Androide 11 od vlajkových modelov smartfónov, pričom plynúcim časom ju bude uvoľňovať aj pre lacnejšie modely zariadení.

Via xiaomiadictos

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close