SpravodajstvoWindows

Dostupné sú nové aktualizácie operačného systému Windows 10 verzie 1703, 1607 a 1511

Microsoft pred pár dňami oznámil, že v najbližších dňoch neuvidíme novú aktualizáciu operačného systému Windows 10 Fall Creators Update alebo Redstone 4. Na druhú stranu, o starších verziách sa nezmienil a už vieme prečo. Do obehu sa počas včerajšieho dňa dostali aktualizácie pre staršie verzie operačného systému Windows 10. Presnejšie sa jedná o verzie 1511, čiže November Update, 1607 – Anniversary Update a 1703 – Creators Update. Prejdime si teda všetky zmeny v týchto verziách.

Zmeny v najnovšej aktualizácii pre Windows 10 November Update

Najnovšia aktualizácia prichádza pod označením KB4052232 a číslo buildu sa vďaka nej zmení na 10586.1177. Táto aktualizácia obsahuje iba menšie vylepšenia a odstránené chyby. Žiadne nové funkcie sa do systému nedostávajú.

Zo systému bola odstránená jedna podstatná chyba. Jedná sa o chybu, ktorá pri otváraní Microsoft Excel .xls súborov prostredníctvom starších aplikácií, založených na Microsoft JET databáze, spôsobovala vypnutie celej aplikácie a zobrazenie chyby „Unexpected error from external database driver (1). (Microsoft JET Database Engine)“.

Po aktualizovaní ale v systéme taktiež zostáva aj jedna, celkom nepríjemná chyba. Na chybu môžete natrafiť pri používaní veľkých názvov pri aplikáciách. Chyba sa vyskytuje pri zapnutí prehliadača Internet Explorer, ktorý nie vždy môže pracovať správne, dokonca sa nemusí vôbec zapnúť.

Zmeny v aktualizácii pre Windows 10 Anniversary Update a Windows Server 2016

Aktualizácia pre verziu 1607 prichádza pod označením KB4052231 a číslo buildu sa vďaka nej zdvíha na 14393.1797. Podobne ako aktualizácia spomenutá hore, ani táto neprináša nové funkcie a odstraňuje úplne identickú chybu. Zároveň ale prináša/neodstraňuje väčšie množstvo chýb.

Medzi známymi problémami najnovšej aktualizácie sa nachádza problém s otváraním .xls súborov tak ako vo vyššie spomínanej aktualizácii. Ďalej sa v systéme stále nachádza aj chyba s UWP aplikáciami, ktoré využívajú JavaScript a asm.js, ktoré po nainštalovaní najnovšej aktualizácie nemusia pracovať správne.

Zmeny v aktualizácii pre Windows 10 Creators Update

Aktualizácia prichádza s označením KB4049670 a prináša build 15063.675 a taktiež neobsahuje nové funkcie. Odstraňuje iba jednu zásadnú chybu. Aktualizáciou bola odstránená chyba, ktorá na Surface Laptopoch po nainštalovaní aktualizácie KB4038788, spôsobovala nabootovanie systému do blackscreenu.

Ako aj jej predchodcovia, aj táto aktualizácia prináša zopár chybičiek. V zozname známych chýb sa nachádzajú všetky chyby, ktoré sú spomínané vyššie, no nájdeme aj úplne nové chyby. Medzi známe chyby v tejto verzii patrí aj chyba prehadzovania češtiny a arabčiny na angličtinu pri používaní prehliadača Microsoft Edge alebo iných aplikácií. Po nainštalovaní najnovšej aktualizácie taktiež môžete natrafiť aj na chybu „Aktualizácia vyžaduje reštart“, ktorá sa zobrazuje v Ovládacom paneli aj napriek tomu, že sa aktualizácia stiahla a nainštalovala úspešne.

Obdržali ste už tieto aktualizácie? Ak sa Vám aktualizácie nestiahli automaticky, môžete ich stiahnuť manuálne prostredníctvom Nastavení – Windows Update.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close