NávodySpravodajstvo

Dostupná je nová verzia portu Google Kamery pre Android smartfóny. Pozrite sa, kde ju nájdete!

Dostupná je nová verzia portu Google Kamery (NGCam_8.1.101-v1.0) pre Android smartfóny.

Hoci Google Kamera je oficiálne dostupnou len pre hŕstku Pixel smartfónov, tak aj napriek tomu je ju možné dostať do smartfónov rôznych značiek prostredníctvom rôznych portov. Ešte koncom decembra minulého roka sme vás upozorňovali na port aplikácie 8.1.008 od jedného z používateľov xda-developer fóra. Nová verzia aplikácie priniesla viacero vylepšení a noviniek, ktoré boli v tom čase dostupnými len v telefóne Pixel 5 od spoločnosti Google.

Necelé dva mesiace od poslednej verzie portu, sa do obehu dostáva nová verzia tejto aplikácie.

Stiahnite si najnovší port Google Kamery (NGCam_8.1.101-v1.0) už dnes!

Najnovšie sa do obehu dostala nová verzia aplikácie Google Kamery, resp. jej port. Ide konkrétne o verziu NGCam_8.1.101-v1.0 od známeho vývojára, ktorý vystupuje pod menom Nikita. Samotná inštalácia aplikácie kamery, resp. jej aktualizácie, je veľmi jednoduchou. Najnovší inštalačný balíček môžete stiahnuť z tohto odkazu.

Google Kamera_novy port 8.1.101-V1.0
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak Google Kameru ešte nemáte nainštalovanú vo vašom zariadení, tak vás po stiahnutí súboru a pokusu o inštaláciu systém vyzve, aby ste povolili inštalovanie aplikácií z neznámych zdrojov. V prípade, ak už máte vo svojom smartfóne nainštalovanú Google Kameru, tak po stiahnutí a otvorení inštalačného súboru, dôjde k aktualizácii existujúcej aplikácie vo vašom telefóne. 

Nová verzia aplikácie prináša viacero vylepšení a niekoľko opráv chýb. Napríklad boli pridané nové opmódy, boli pridané tlačidlá ovládania pre AWB, boli pridané ovládacie prvky pre formáty RAW, či JPEG, podpora pre XML a podobne. Kompletný prehľad zmien si môžete pozrieť na stránkach vývojára.

Vývojár v závere dodáva, že aplikácia by mala byť kompatibilná so zariadeniami s verziou Androidu 10  a Androidu 9. Bohužiaľ však v prípade Androidu 9, vývojár dodáva, že nemal možnosť otestovať funkčnosť aplikácie na inom, ako virtuálnom zariadení. Novú verziu aplikácie sme odskúšali na smartfóne Poco F2 Pro pričom musíme povedať, že funguje tak, ako má. Rovnako sa nám zdá, že aplikácia je o niečo stabilnejšou svižnejšou, ako tomu bolo v prípade predošlej verzie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close