HuaweiSpravodajstvo

Dostane sa predsa len 5G technológia od Huawei aj napriek sankciám do USA? Je možné, že áno

Huawei potvrdzuje, že diskutuje s potencionálnymi záujemcami o odpredaji 5G licencie pre spoločnosť „zo západu“. Neprezradila však, s kým diskutujú.

V  prvej polovici septembra sa objavili prvé špekulácie týkajúce sa možného predaja licencie  5G technológie spoločnosťou Huawei pre neznámu firmu „zo západu“. Dnes sa objavili správy, ktoré tieto špekulácie potvrdzujú. Portál Huawei Central upozorňuje na pracovnú cestu Vincet Peng, vysokého predstaviteľa spoločnosti Huawei, ktorý sa vrátil v týchto dňoch z USA. Ten potvrdil, že firma komunikuje s viacerými záujemcami, ktorí by mali záujem o ich 5G technológiu. Bližšie však nešpecifikoval s kým.

„Je tam niekoľko spoločností, ktoré s nami o tom diskutujú, ale je to ešte dlhá cesta kým sa všetko sfinalizuje“ hovorí Peng, ktorý ďalej dodal: „Prejavili záujem (pozn. redakcie: záujemcovia o kúpu 5G technológie)“.

Peng ďalej rozprával o  tom, že diskusie vedú len niekoľko týždňov a od dohody na detailných podmienkach kooperácie sú ešte relatívne ďaleko. V súčasnosti v USA je po tomto druhu služby relatívne veľký dopyt, a ak Američania chcú 5G technológiu využívať tak nemajú na výber ako spolupracovať so spoločnosťami ako Huawei, Nokia či Ericsson. V rámci domácej krajiny totiž nie je spoločnosti, ktorá by mala vyvinutú 5G technológiu na takej úrovni.

Peng ďalej odmietol predpovedať termíny, kedy by mohla byť dohoda odpredaju licencie uzavretá. Ďalej však dodal, že potencionálny kupca bude musieť investovať ešte nemalé prostriedky aby bol schopný technológiu využívať v USA.

Spoločnosti Huawei nie je aktuálne dovolené predávať svoje služby a produkty v  USA pod ich logom a ani nakupovať služby od amerických spoločností s niekoľkým výnimkami. Americká vláda totiž obvinila Huawei zo špionáže a neskôr ich zaradila na zoznam „Entity list“, na ktorom sa nachádzajú firmy, s ktorými ak chcú americké spoločnosti obchodovať, tak musia mať udelenú licenciu od vlády. V súčasnosti konflikt medzi USA a Huawei trvá približne 7 mesiacov, a zatiaľ to vyzerá tak, že spoločnú reč tak skoro nenájdu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
5G Huawei Licencia Sankcie USA

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close