HonorHuaweiSpravodajstvo

Dostane sa Honor pod tlak amerických sankcií? V USA sa diskutuje o zaradení spoločnosti na sankčný zoznam

Skupina 14 politikov v Snemovni reprezentantov USA, v piatok požiadala americké ministerstvo obchodu, aby bola spoločnosť Honor zaradená na sankčný zoznam.

Ešte v priebehu minulého roka spoločnosť Huawei predala dcérsku značku telefónov, spoločnosť Honor. Cieľom tejto transakcie bolo, aby čínsky gigant zabezpečil prežitie svojho „dieťaťa“, hoci na ňho stratí dosah. Dôvodom boli sankcie zo strany amerických úradov, v dôsledku ktorých Huawei nemôže bez obmedzení pristupovať k produktom a službám vyrábaným americkými technológiami. Inými slovami, spoločnosť stratila najmä prístup ku komponentom, z ktorých sú vyrábané smartfóny.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál South China Morning Post naznačujú, že sankcie namierené voči Huawei, môžu do budúcnosti poznačiť aj spoločnosť Honor, hoci dnes už nepatrí do konzorcia čínskeho giganta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ, skupina 14 republikánskych politikov v Snemovni reprezentantov USA, v piatok požiadala americké ministerstvo obchodu, aby na sankčný zoznam bola zariadená aj bývala dcérska spoločnosť Huaweiu, Honor.

Pridanie spoločnosti na tento zoznam by malo za následok obmedzenie prístupu Honoru ku komponentom, ako sú napríklad procesory. Rovnako by sa obmedzenia týkali aj využívania Mobilných služieb Google, ku ktorým by spoločnosť stratila plnohodnotný prístup. Inými slovami, Honor by sa vrátil tam, kde bol pred novembrom 2020.

Predaj Honoru bol účelový, tvrdia politici

Republikánski politici tvrdili, že Honor bol odčlenený „v snahe vyhnúť sa americkým politikám kontroly vývozu, ktorých cieľom bolo udržať americkú technológiu a softvér mimo dosahu Čínskej komunistickej strany (ČKS)“.

Politici rovnako dodávajú, že predaj spoločnosti Honor bol účelovým a to s jediným cieľom, aby spoločnosť získala prístup k polovodičovým čipom a softvéru.

Hovorca amerického ministerstva obchodu uviedol, že agentúra oceňuje „perspektívu týchto členov Kongresu“. Poznamenal, že oddelenie „nepretržite kontroluje dostupné informácie s cieľom identifikovať ďalšie potenciálne hrozby, aby boli zaradené do zoznamu entít“.

Portál v závere dodáva, že doposiaľ sa im nepodarilo získať vyjadrenie spoločnosti Honor, ale ani spoločnosti Huawei. Rovnako treba dodať, že aktuálne nevieme, ako táto výzva poslancov vo finálne skončí. V každom prípade, aktuálne sa pre Honor nič nemení a až čas ukáže, či sankcie pôvodne namierené na Huawei, zasiahnu neskôr aj ich.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close