BezpečnosťSponzorovaný obsahSpravodajstvo

Dokonalá ochrana citlivých dát? S týmto uzamykateľným USBčkom s 256-bitovým šifrovaním je ochrana dát zaručená

Bezpečné zamknutie citlivých dát si nevyžaduje astronomické investície. Pre domáce potreby určite stačí siahnuť po šifrovanom USB úložisku.

Ochrana citlivých údajov by mala byť v dnešnej dobe samozrejmosťou. Ak uchovávaš citlivé údaje aj na fyzickom externom úložisku, poprípade chceš mať v bezpečí aj svoje iné osobné údaje a dáta ako fotky či dokumenty, určite neváhaj siahnuť po zašifrovanom externom úložisku. Najlacnejšia forma šifrovaného úložiska v podobe zašifrovaného USB kľúča nie je vôbec drahou záležitosťou a vďaka naozaj minimálnej investícii si môžeš byť istý, že tvoje dáta nemajú byť ako zneužité. Cenovka základného uzamykateľného USB kľúča s 64 GB úložiskom a s 256-bitovým šifrovaním začína na hranici 36,71 eur s bezplatným doručením typu „Free Duty Shipping“, teda bez ďalších poplatkov. K dispozícii sú však aj alternatívy s väčším úložným priestorom až do 256 GB, s čím si vystačia aj tí najnáročnejší. 

Uzamykateľný USB kľúč s šifrovaním už za 36,71 eur nájdeš na TomTop.com

USB kľúč s 256-bitovým šifrovaním

Zabezpečený USB kľúč je možné „odhaliť“ už na prvý pohľad, keďže výrobca v tomto prípade siahol po technológii fyzickej klávesnice. Odomykanie kľúča sa tak vykonáva fyzicky zadaním PIN kódu priamo na zabudovanej klávesnici. Po zadaní PIN kódu je následne možné spravovať dané úložisko, ktoré sa chová úplne rovnako, ako bežný USB kľúč. 

Výhodou tohto kľúča je bezproblémová kompatibilita s väčšinou operačných systémov. Pred vložením úložiska do počítača tak stačí kľúč otvoriť a následne je možné úložisko spravovať bez nutnosti inštalácie ovládačov, ktoré sú častokrát využívané pri špeciálne zabezpečených úložiskách. 

uzamykatelny sifrovany usb kluc
Zdroj: TomTop

USB kľúč využíva pokročilé 256-bitové šifrovanie, ktoré dopĺňa spomínaný PIN kód. Uložené dáta sú tak za každých okolností v najväčšom bezpečí. K dispozícii sú aj viaceré dodatočné bezpečnostné funkcie, ktoré sa pri bežnom používaní určite zídu. Na mysli máme napríklad automatické odstránenie všetkých údajov po 10 zlých pokusoch pri zadávaní PIN kódu alebo automatické uzamykanie. Ku tomu dôjde napríklad po vytiahnutí z počítača alebo po 30 sekundách v prípade, že bol kľúč odomknutý no ešte nebol vložený do zariadenia. 

Výrobca, samozrejme, nemyslel iba výlučne na zabezpečenie kľúča. Pri ukladaní údajov je dôležitá aj prenosová rýchlosť, v tomto prípade garantovaná vďaka rozhraniu USB 3.0. Teoreticky tak pri prenášaní dát môžete dosahovať rýchlosti na úrovni až 5 Gbit/s. Čo sa týka veľkosti úložiska, k dispozícii sú verzie s 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB úložiskom

Uzamykateľný USB kľúč s šifrovaním už za 36,71 eur nájdeš na TomTop.com

Šifrovaný USB kľúč s funkciou uzamykania momentálne nájdeš na e-shope TomTop.com už za skvelých 36,71 eur za 64 GB verziu. Pri objednávke však nezabudni na dopravu Duty Free Shipping, ktorá garantuje doručenie bez ďalších poplatkov ako clo a DPH. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close