APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Dôjde k prepojeniu Messengeru a WhatsAppu? Facebook nad tým musí aktívne rozmýšľať

V Messengeri sa objavili útržky kódu služby WhatsApp

Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook uvažuje o prepájaní existujúcich platforiem, ktoré vlastní. Vzhľadom na to, že sa o tom už hovorí vcelku dlhú dobu, tak mnohým z nás to už pripomína skôr nekonečný príbeh, ako niečo, na čom spoločnosť reálne aj pracuje. Najnovšie zistenia analytikov z  WABetainfo odhaľujú, že Facebook skutočne pracuje na prepájaní existujúcich platforiem. 

Messenger a WhatsApp si pravdepodobne budú viac rozumieť

„V minulom roku Zuckerberg uviedol, že plánuje zlúčiť Facebook, Instagram a WhatsApp do jedinečnej služby. Takže, ak máte účet na Facebooku, možno budete môcť osloviť svojich priateľov pomocou WhatsApp.“ píše portál WABetaninfo.

Analytici z WABetaninfo odhalili v zdrojovom kóde aplikácie Messenger zmienku o službe WhatsApp. Na obrázku nižšie môžete vidieť vytvorenú lokálnu databázu aplikácie Facebook Messenger, ktorá obsahuje importované časti z aplikácie WhatsApp.

WA_FB_MESSENGER_COMPATIBILITY (1)
Zdroj: WABetainfo

Jeden z ďalších čitateľov portálu WABetainfo zas poodkryl (pozn. redakcie: ide o developera aplikácií), že Facebook pracuje na integrácii služby Messenger do aplikácie Instagram. V súčasnosti však nie je známa informácia, kedy sa tak stane a ani to, či pôjde o integráciu Messengera z Facebooku alebo o kompletne novú aplikáciu.

Druhým dychom však treba dodať, že pravdepodobne pôjde o zakomponovanie už existujúcej služby. Nedávalo by totiž zmysel, že Facebook v minulosti hovoril o pláne zlučovania služieb, a namiesto toho by vytvoril  kompletne novú. Zároveň ako môžete vyššie vidieť, tak ikona znázorňuje vizuál už existujúceho Messengera.

Uvítali by ste, ak by ste mohli komunikovať s priateľmi z rôznych platforiem spoločnosti Facebook prostredníctvom jednej aplikácie? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close