SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Dodávateľ displejov pre Xiaomi ukázal revolučný AMOLED displej, ktorý je možné zrolovať

Niet pochýb o tom, že ohybné displeje sú budúcnosťou. Spoločnosť Visionox však posúva túto métu o niečo ďalej. Ukázala rolovateľný displej.

V  priebehu udalosti „First World Conference on Display Industry in China“ výrobca displejov, spoločnosť Visionox, ukázala svetu dva zaujímavé produkty, na ktoré upozorňuje portál GSMArena.com.

Prvým z  nich je skladateľný displej, ktorý sa ohýba vertikálne. Zariadenie tak pripomína smartfón Motorola Razr, ktorý bola predstavený len pred niekoľkými dňami. Displej nižšie, ktorý môžete vidieť má veľkosť 6,47“. Avšak na rozdiel od Motoroly Razr, displej vyzerá viac „hladký“, vďaka čomu vzhľadovo viac pripomína bežný AMOLED displej.  Čo je však dôležitejšie je, že spoločnosť hovorí, že displej nebude časom v zlome ohybu nijak deformovaný.

Prejdime teraz však k druhému produktu, ktorý je z  kategórie inovatívnejších – rolovateľný displej. Podobný displej sme mohli vidieť napríklad pri televízore LG Signature OLED TV R počas CES 2019. Spoločnosť  ukázala televíziu schopnú „zrolovať sa“ do hliníkového rámu. Pre lepšiu ilustráciu si môžete pozrieť propagačné video spoločnosti LG nižšie.

Vráťme sa však späť k  spoločnosti Visionox, ktorá ukázala rolovateľný AMOLED displej  určený pre smartfóny. Displej nižšie má hrúbku 7-milimetrom. Spoločnosť zároveň dodala, že displej je v súčasnosti len prototypom, na ktorom  usilovne pracuje. Bohužiaľ však nezverejnila bližšie informácie v  akej fáze sa aktuálne nachádzajú, a  teda ani to, kedy bude táto technológia dostupná.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Visionox, dodáva displeje pre čínskeho výrobcu smartfónov, spoločnosť Xiaomi. Dodáva ich pre zariadenie Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorý bol predstavený len nedávno

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close