Apple

Dodacie lehoty nového iPhonu Xr sú náramne krátke. Môže za to menší dopyt po tomto smartfóne?

Svetoznáma spoločnosť Loup Ventures počas včerajška oznámila, že po niekoľkých hodinách od spustenia predpredaja nového iPhonu Xr, zaznamenala výrazne kratšie dodacie lehoty, ako v minulosti. Dodacie lehoty sa v prípade iPhonu Xs a Xs Max natiahli o niekoľko týždňov na finálnu čakaciu dobu až 4 týždne. Na nový iPhone Xr si ale zákazníci v USA nebudú musieť počkať, teda aspoň to tvrdí riadiaci spoločník spoločnosti Loup Ventures, Gene Munster. Podľa jeho slov najväčší americkí operátori nezaznamenali žiadne výrazné natiahnutie dodacích lehôt, teda až na pár prípadov pri operátorovi T-Mobile.

Za krátke dodacie lehoty môže nízky dopyt

Podľa experta je tento stav spôsobený najmä nízkym dopytom po novom smartfóne. Dlhšie dodacie lehoty väčšinou naznačujú oveľa väčší dopyt spotrebiteľov po danom produkte, ako pri zariadeniach, na ktoré si nemusí zákazník vôbec počkať. Spoločnosť Loup Ventures v minulom roku zaznamenala výrazné natiahnutie dodacích lehôt najmä v prípade smartfónu iPhone X, ktorý bol doslova celosvetovým trhákom. Jeho dodacia lehota sa natiahla na 5 až 6 týždňov, čo je naozaj veľa.

iPhone Xr bude dominovať

Bez ohľadu na aktuálnu situáciu na trhu, sa iPhone Xr stane v najbližších 12 mesiacoch najlepšie predávajúcim s iPhonom. Podľa Munstera sa jeho podiel v počte predaných jednotiek vo fiškálnom roku 2019 vyšplhá až na 38 percent, čo je naozaj úctyhodné číslo.

Na závery je priskoro

Samozrejme, predaj v kamenných obchodoch sa zatiaľ ešte nezačal a tak netreba robiť definitívne závery. Slabý dopyt u operátorov môže byť iba zhoda náhod a ďalšie hodinové rady v Apple Storoch po celom svete môžu situáciu výrazne zmeniť. Na definitívne štatistiky si tak budeme musieť počkať minimálne do 26. októbra, kedy bude oficiálne spustený predaj nového iPhonu Xr.

Tip pre vás  Veľká štúdia ukázala, ktorí výrobcovia smartfónov majú najmenej kazové zariadenia. Toto sú tí 3 NAJ výrobcovia. Máte aj Vy od nich smartfón?

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close