Spravodajstvo

Dočkáme sa 64-bitových systémov na Windows 10 Mobile?

Ak máte Lumiu 950 alebo 950XL s relatívne novým procesorom Snapdragon, konkrétne Snapdragon 808 a vyššie, tak je váš hardvér plne schopný na to, aby mohol na ňom fungovať 64-bitový Windows. To by prinieslo veľa výhod, 64-bitový systém umožnil väčšiu procesnú rýchlo, bezpečnosť a mnoho ďalších výhod. Žiaľ, do dnešného dňa sme sa dočkali len 32-bitového Windows 10 Mobile, ktorý limituje výhody stolových počítačov fungujúcich na 64-bitových operačných systémoch.

Toto všetko by sa mohlo zmeniť v najbližšej dobe, keďže Microsoft naznačil, že by na Windows 10 Mobile mohol podporiť ARM64, čo predstavuje 64-bitovú architektúru na najnovších procesoroch Snapdragon.

 To, že sa 64-bitový systém objaví na telefónoch nepriamo naznačuje Microsoft ale aj jeden z hlavných inžinierov Dave Cutler.

Najväčšia výhoda 64-bitovej podpory spočíva v tom, že takýto systém môže využiť oveľa viac pamäte. Zatiaľ čo 32-bitový systém vie využiť efektívne len 4GB RAMky, tak 64-bitový systém vie využiť až 16 exabytov RAMky. Samozrejme, to je teoretický limit, keďže objem RAMky v dnešných zariadeniach je veľmi obmedzený, ale na druhej strane určite prekračuje limit 4GB.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close