SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Do obehu sa neočakávane dostal ďalší Insider build 15254.249 pre Windows 10 Mobile

Microsoft už dávnejšie oficiálne oznámil, že s vývojom operačného systému Windows 10 Mobile nadobro končí a už sa viac nedočkáme preview buildov pre používateľov v programe Windows Insider. Pre všetkých Fast Ring Insiderov si ale Microsoft prichystal malé prekvapenie, v podobe nového buildu s označením 15254.249, ktorý je v číselnom označení vyšší iba o 1, oproti normálnemu buildu 15254.248 pre bežných používateľov. Čo teda táto naozaj nečakaná aktualizácia prináša?

Veľké zmeny neočakávajte

Pre tých najväčších optimistov máme zlé správy. Microsoft neprináša obrovské prekvapenie a tento build je stále (a už to tak aj zostane) pod vetvou Feature 2. Jedná sa iba o menšiu kumulatívnu aktualizáciu, ktorá ma za úlohu odstrániť chyby s mobilného Windowsu. Vďaka tejto aktualizácií bol odstránený poškodený názov v nastaveniach pre Windows Update, no žiadnych ďalších zmien sme sa nedočkali. Všetci používatelia zrejme očakávali, že Microsoft odstráni celkom podstatnú chybu, kvôli ktorej sa v najnovšom builde nedajú otvoriť PDF súbory prostredníctvom prehliadača Edge. Na odstránenie tejto chyby si budeme teda musieť ešte chvíľu počkať a Microsoft beznádejným používateľom radí, aby si stiahli aplikáciu PDF Reader z obchodu Microsoft Store. V systéme sa taktiež naďalej zachovala chyba, ktorá spôsobuje nereagovanie dotykovej obrazovky po prvom zapnutí.

Závažné chyby budú odstránené najskôr v marci

Ďalšiu aktualizáciu na odstránenie týchto závažných chýb ale nečakajte tak skoro. V tomto prípade sa jednalo iba o aktualizácie počas klasického cyklu februárových aktualizácií a ďalšieho cyklu kumulatívnych aktualizácií sa dočkáme najskôr v marci.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky