APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Do aplikácie Waze zavíta rada nových funkcií. Ide o jednu z väčších aktualizácií za posledné obdobie!

Waze dostane nové funkcie. Máme sa na čo tešiť

Waze je aktuálne jednou z najpopulárnejších navigácií naprieč viacerými regiónmi sveta. Celosvetovo má viac ako 140 miliónov aktívnych používateľov, ktorí mesačne najazdia viac ako 36 miliárd kilometrov, či ohlásia viac ako 70 miliárd udalosti.

Portál techcrunch.com poukazuje na jednu z väčších aktualizácií aplikácie, ktorá bude v priebehu budúceho mesiaca postupne uvoľňovaná vo viacerých regiónoch sveta. Nižšie sme si pre vás pripravili ich prehľad. 

Návrhy jázd

Jednou z nových funkcií, ktorá zavíta do aplikácie Waze, sú návrhy jázd. Aplikácia bude na základe histórie jázd a pokročilej AI technológie vytvárať návrhy jázd, kam môžete mať naplánovanú cestu (napr. do práce, z práce, na pravidelnú návštevu rodičov a podobne). Okrem iného návrhy ponúknu vodičovi vizuálny prehľad o jeho ceste vrátane podrobností, ako je čas, ktorý cesta bude trvať, či informácie o očakávanej premávke.

Waze_navrhy jazd
Zdroj: Waze

Dopravné oznámenia

Ďalšou novinkou, ktorá bude čoskoro dostupnou, sú dopravné oznámenia. Ide o funkciu, ktorá používateľa upozorní, keď sa napríklad začne zhusťovať premávka.

„Mali by ste odísť hneď alebo počkať, kým sa nezlepší premávka? Spomaľuje výstavba diaľnice stále dopravu? Buďte si istí. Zašleme vám push upozornenie (nezabudnite mať zapnuté upozornenia), ktoré vám presne povedia, kedy máte odísť.“ píše Waze vo svojom blogu.

Jednou z ďalších noviniek, ktorá patrí medzi inovatívnejšie, je navádzanie prostredníctvom jazdných pruhov. Mimochodom, na práce spojené s vývojom   tejto funkcie sme upozorňovali ešte v máji tohto roka. Funkciu používatelia ocenia hlavne v neznámom prostredí, kedy táto informácia môže byť vcelku užitočnou, napríklad aby ste neprešvihli zjazd z diaľnice.

Waze navadzanie jazdnych pruhov
Zdroj: Waze

Waze ďalej vylepšil aj výpočty ETA v oblastiach, kde je menej aktívnych šoférov. Ide o reakciu na aktuálnu pandémiu, ktorá spôsobila menšiu mobilitu používateľov, čím došlo k zhoršeniu presnosti výpočtov týkajúcich sa odhadov  doby jazdy. Waze ďalej zavádza možnosť prenesenia plánovaných ciest z rozohrania webu (Živých máp) do aplikácie.

Čo hovoríte na nové funkcie, pozdávajú sa vám? Dajte nám nižšie v komentároch prípadne vedieť.

Zdroj: Waze

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close