Spravodajstvo

Dnešné deti netúžia byť astronautmi, chcú byť skôr Youtubermi. Čím ste sa chceli stať Vy, ako dieťa?

Deti už netúžia byť tak astronautmi ako v minulosti. Preferujú skôr prácu profesionálneho Youtubera. Čím ste chceli byť Vy ako dieťa?

Chceli ste byť astronautom ako dieťa keď vyrastiete? Pravdepodobne asi áno, tak ako milióny dnešných „dospelákov“, ktorým sa tento sen, bohužiaľ, nesplnil. Doba sa však za posledných 20 rokov poriadne zmenila, podľa prieskumu, na ktorý upozorňuje portál Arstechnica.com, dnešné deti láka najviac online svet. Konkrétne práca profesionálneho Youtubera.

Prieskum bol robený v  USA, v Anglicku a v Číne, ktorá sa vymyká „štandardom“ západného sveta. Podľa prieskumu až 30% detí v Anglicku chce byť Youtuberom, keď vyrastie. V tesnom závese sú  americké deti (29%). V Číne je to len 18% detskej populácie. Na úplne opačnom konci je povolenie astronaut, s výnimkou Číny, kde táto profesia je u detí najžiadanejšou.

deti chcu byt youtubermi ked vyrastu.jpg
Zdroj: arstechnica.com

Prieskum sa ďalej deti pýtal, či si myslia, že budeme môcť žiť na iných planétach ako je Zem, a či by vo všeobecnosti chceli navštíviť iné planéty. Aj v tomto prípade boli výsledky diametrálne odlišné. Zatiaľ čo v prípade Číny, v oboch prípadoch  kladné odpovede dosahovali hranicu viac ako 90%. V prípade USA a Anglicka, kladné odpovede dosiahli hodnotu už „len“ 62% až 68%.

deti si myslia ze budeme zit aj na inych planetach
Zdroj: arstechnica.com

A  čím ste chceli byť Vy v detstve?  

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close