TECHNOLÓGIEZariadenia

DJI predstavilo novú verziu drona Phantom 4 Pro. Nová verzia prichádza bez otravného zvuku vrtulí

Jeden z najlepších dronov na svete, DJI Phantom 4 Pro, sa dočkal svojho nástupcu. Spoločnosť DJI len pred niekoľkými hodinami predstavila novú verziu, ktorá nesie nie moc originálny názov, DJI Phantom 4 Pro V2.0.

Okolo hlavy vám už nepoletí hlučná helikoptéra

Bohužiaľ, ako už samotný názov nového drona napovedá, nejedná sa o úplnú novinku a jedná sa iba o vylepšenú verziu najlepšieho drona od spoločnosti DJI. Jeho nová verzia sa ale pýši jednou výraznou a zásadnou zmenou, a tou je práve nízka hlučnosť. Spoločnosť DJI na jeho odhalení povedala, že nová verzia je oproti predošlej tichšia až o 60 percent, čo bude v praxi naozaj obrovský rozdiel. Phantom 4 Pro sa vyznačoval svojou obrovskou hlučnosťou vrtúľ a pri blízkom prelete ste mali pocit, že nad vami lieta obrovská helikoptéra.

Nová verzia využíva pokročilejšiu vysielaciu technológiu OcuSync

Ďalšou novinkou je aj presedlanie na prenosovú technológiu OcuSync, ktorá sa používa aj v Mavicu Pro. Je to nástupca staršieho systému Lightbridge, ktorý bol použitý na vysielanie živého videa na predošlom modeli. OcuSync je navrhnutý pre video vo vysokom rozlíšení s nízkou latenciou, špeciálne pre použitie headsetu FPV od DJI. Jeho najväčšou výhodou by malo byť práve zníženie latencie na minimum a celkovo lepší výkon.

Po technickej stránke sa jedná o identického drona

Po technickej stránke je model V2.0 úplne identickým modelom, ako jeho predchodca. Rovnaký 30-minútový čas letu, ten istý jedno-palcový, 20-megapixelový CMOS snímač, ktorý dokáže zaznamenať video v 4K na 60fps, rovnaký dizajn a v neposlednom rade rovnaký dosah.

Nový Phantom 4 Pro V2.0 je v oficiálnom e-shope dostupný už dnes a jeho cena sa v Európe vyšplhala na 1699 eur, pričom za kit s obrazovkou na ovládači si musíte pripraviť až 1999 eur.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (DJI)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close