SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Displej reagujúci na tlak by mohol mať každý smartfón, aj ten váš!

Displej reagujúci na intenzitu tlaku je dnes vnímaný ako prvok vyššej triedy, ktorý nájdeme v zariadeniach ako sú iPhone 6s a v Huawei Mate S, ale na základe výskumu vedeckého tímu z michiganskej univerzity by sa mohol tento prvok stať dostupným aj pre bežného používateľa, ktorý nehodlá do svojho smartfónu investovať mesačnú výplatu.

Nová technológia, na ktorej pracuje spomínaný vedecký tím nesie názov FrocePhone a jedná sa viac menej len o aplikáciu, ktorá pracuje s bežným hardvérom, ktorý nájdeme v každom v smartfóne – reproduktor a mikrofón. Určite vás napadlo ako je to možné, že nie je potrebný špeciálny displej, ktorý monitoruje nie len smer dotyku, ale aj silu, ktorá je na ňho vyvíjaná. ForcePhone technológia pritom funguje na jednoduchom princípe. Reproduktor v zariadení by mal vytvárať impulzy s frekvenciou 18kHz, ktoré ľudské ucho nepočuje a pri dotyku displeja dochádza k výkyvom tejto frekvencie a tu nastupuje špeciálna aplikácia, ktorá bude premieňať tieto  rozdiely v frekvencii v príkazy.

Samotná technológia avšak nie je ešte dnes v takom stave aby bola schopná komerčného vývoja a jedná sa zatiaľ len prototyp, ktorý budú títo vedci prezentovať už čoskoro počas podujatia MobiSys 2016 v júni tohto roka v Singapure.

Čo na to hovoríte, uvítali by ste takúto nenákladnú technológiu aj vo vašom telefóne?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close